Ліцензія на алкоголь та тютюн, документи та ціни в Україні

Особливості отримання ліцензії на алкоголь чи тютюн регулюються Законом «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Серед іншого потребує ліцензування роздрібна торгівля алкоголем та тютюновими виробами. Варто наголосити на певних моментах:

  • плата за ліцензію справляється окремо за кожен, прописаний в ліцензії касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), наявні у місці торгівлі, якщо це ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем, та за кожне місце торгівлі окремо – якщо це ліцензія на торгівлю тютюном;
  • плата диференціюється в залежності від місцевості, де розташоване місце торгівлі, відтак для торгівлі алкоголем виносить 8000 гривень щорічно, а для торгівлі тютюном – 2000 гривень, якщо це територія села або селища – 500 і 250 гривень відповідно. Суми, визначені у розмірі 8000 грн. та 2500 грн. застосовуватимуться також для місць торгівлі, які знаходяться на відстані до 50 км від міст обласного підпорядкування  та які володіють торговельними залами площею більше п’ятисот квадратних метрів
  • плата вносить щоквартально і спрямовується до відповідного місцевого бюджету;
  • ліцензія діє один рік;
  • ліцензія повинна реєструватись в податковій, а в сільській місцевості – додатково в органах місцевої влади.

Документи для ліценції на алкогольні та тютюнові вироби

Щоб отримати ліцензію на алкоголь чи тютюн необхідно підготувати відповідний перелік документів:

1) заява на отримання ліцензії з зазначення виду діяльності, яка повинна містити наступну інформацію:

– для заявника юридичної особи – назва, місцезнаходження, код ЄДРПОУ, телефон, ПІБ керівника; для ФОП – ПІБ, місце проживання, телефон, номер та серія паспорту, ким і коли видано паспорт;

– адреса місця торгівлі, список РРО (книг обліку розрахункових операцій), які розташовані у місці торгівлі, а також додатково зазначається інформація про них – від моделі, модифікації, і до заводського номера, дати виготовлення та виробника;

– реєстраційні номери РРО (книг обліку розрахункових операцій) та дата їх обліку в податковій;

– адреса місця торгівлі, торгівельна площа, документ, який підтверджує право користування місцем торгівлі;

2) копію довідки з податкової про реєстрацію РРО, засвідчену нотаріусом або органом, який видав;

3) копію платіжного доручення з відбитком банківської печатки про здійснення оплати.

Термін отримання ліцензії на торгівлю алкоголем чи тютюном – 10 днів від дня реєстрації заяви на отримання ліцензії. При відмові у наданні ліцензії орган ліцензування видає рішення про відмову з  обґрунтуванням причин останньої.

Додатково потрібно зазначити, що для торгівлі алкоголем (горілкою і лікеро-горілчаними виробами, вином виноградним та плодово-ягідним, коньяком, шампанським, вином ігристим) потрібно мати торгівельну площу не меш як 20 квадратних метрів.

Ліцензія видається спеціальним органом: Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на рівні областей створюються управління контролю за обігом та оподаткування підакцизних товарів (підрозділ ДФС).

За торгівлю алкоголем та тютюном без отримання ліцензії встановлено відповідальність – штраф у розмірі двохсот відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше сімнадцяти тисяч гривень, за торгівлю з використанням РРО, не зазначеного у ліцензії, – штраф у сумі двохсот відсотків вартості продукції, що реалізоване через цей РРО, але не менше десяти тисяч гривень.

З питань отримання ліцензії для торгівлі алкоголем чи тютюновими виробами, звертайтесь за тел.: 0960020100, ua.legalaid@gmail.com  чи за іншими контактами, вказаними на сайті.