Ліцензія на алкоголь та тютюн, документи та ціни в Україні

Отримання ліцензії на алкоголь чи тютюн – не така проста справа, в ній багато нюансів та особливостей, які обов’язково слід врахувати, перед тим, як розпочинати торгівлю цими товарами. Для того, щоб розібратися у всіх тонкощах, варто ознайомитися із Законом «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Даний закон регулює усі особливості продажу алкогольних та тютюнових виробів.

Продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у роздріб також вимагає наявності у вас відповідної ліцензії.

При отриманні ліцензії на продаж алкоголю та тютюну слід врахувати наступні нюанси:

 • ліцензія на алкоголь – вам потрібно оплатити окремо за кожний касовий апарат, що встановлений у місці роздрібної торгівлі та вказаний у ліцензії (або за книгу обліку розрахункових операцій);
 • ліцензія на тютюнові вироби – слід сплатити за кожне місце торгівлі, вказане у ліцензії, окремо;
 • оплата повинна здійснюватися раз на квартал, кошти йдуть у місцевий бюджет;
 • ліцензія видається на 1 рік;
 • ліцензію слід зареєструвати у податковій інспекції, а на території сільської місцевості – також і в органах місцевої влади.

Документи для ліценції на алкогольні та тютюнові вироби

Для того, щоб одержати ліцензію на торгівлю алкоголем та тютюном, вам слід виробити такі документи:

 1. Заява на отримання ліцензії. В заяві необхідно подати таку інформацію:
 • рід діяльності заявника;
 • для юридичної особи: назва організації, адреса, код ЄДРПОУ, ПІБ керівника, контактні дані;
 • для ФОП – ПІБ, адреса, номер та серія паспорту, дані про те, ким і коли був виданий паспорт, контактні дані;
 • адреси розташування місць торгівлі, площа цих місць, документ, що засвідчує право користування вказаним місцем;
 • список реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або книг обліку розрахункових операцій, що використовуються на місцях торгівлі;
 • необхідно також зазначити інформацію щодо РРО: виробника, модель, заводський номер, дату виготовлення;
 • реєстраційні номери усіх використовуваних РРО (книг обліку розрахункових операцій) та дати їх реєстрації в податковій;
 1. Копія довідки з податкової інспекції, яка містить відомості про реєстрацію РРО. Копія повинна бути засвідчена нотаріусом або органом, який видав;
 2. Копію платіжного доручення, на якій має бути присутня банківська печатка, яка підтверджує оплату.

Подана заява має бути зареєстрована в органі ліцензування. Після моменту реєстрації протягом 10 робочих днів заявник отримує ліцензію.

У випадку, якщо вам відмовлено у видачі ліцензії, орган ліцензування повинен обґрунтувати причини відмови та видати заявнику рішення про відмову з переліком її причин.

Ліцензія на алкогольні напої: ціна у 2018

При отриманні ліцензії на алкоголь та тютюнові вироби слід врахувати наступні нюанси:

 • при отриманні ліцензії на алкоголь вам потрібно оплатити окремо за кожний касовий апарат, що встановлений у місці роздрібної торгівлі та вказаний у ліцензії (або за книгу обліку розрахункових операцій);
 • ліцензія на тютюнові вироби – слід сплатити за кожне місце торгівлі, вказане у ліцензії, окремо;
 • оплата повинна здійснюватися раз на квартал, кошти йдуть у місцевий бюджет;
 • ліцензія видається на 1 рік;
 • ліцензію слід зареєструвати у податковій інспекції, а на території сільської місцевості – також і в органах місцевої влади.

Слід врахувати також, що оплата буде відрізнятися залежно від локалізації вашого місця торгівлі. Зокрема, вартість ліцензії на продаж алкоголю коштує 8000 гривень на рік, але у сільській місцевості вона становить 500 грн – за кожен касовий апарат (див. вище).

Ліцензія на тютюнові вироби

Ліцензія на тютюн коштує 2000 гривень на рік, а у сільській місцевості – 250 грн. за кожне місце торгівлі (див. вище).

Якщо місце, в якому здійснюється торгівля, знаходиться за межами міста, але на відстані, що не перевищує 50 км від міст обласного підпорядкування та у випадку, якщо торгівельний зал цього місця має площу понад 500 метрів квадратних, то вартість ліцензії на алкоголь також становитиме 8 тис. грн., а на тютюнові вироби – 2 тис. грн., як і у місті.

Якщо ви змінюєте місце торгівлі вам необхідно виробити нову ліцензію (крім випадків, коли зміна місця відбувається внаслідок реорганізації суб’єкта господарювання). У цьому випадку орган, який видав вам ліцензію, мусить протягом 3-х робочих днів, на підставі написаної вами заяви, видати нову ліцензію. В новій ліцензії мають бути вказані усі зміни, які відбулися, і через які ви просили про вироблення нового документу.

Інші відомості, які слід знати для отримання ліцензії на алкоголь

Якщо ви плануєте розпочати торгівлю алкоголем і вас цікавить ліцензія на алкогольні напої та її ціна, вам необхідно врахувати наступне:

 • Торгівельна площа, на якій здійснюється торгівля алкогольними напоями, має мати площу, не меншу, ніж 20 кв.м;
 • Ліцензію видає Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. На рівні областей існують також управління контролю за обігом та оподаткування підакцизних товарів (підрозділ ДФС).
 • Якщо продаж алкогольних напоїв або тютюнових виробів здійснюється без відповідної ліцензії, порушник обкладається штрафом, що становить двісті відсотків вартості отриманої партії товару, однак, не менш, ніж сімнадцять тисяч гривень.
 • Якщо виявлено ведення торгівлі із залученням РРО, що не вказаний у ліцензії, порушник обкладається штрафом у сумі двохсот відсотків вартості продукції, яка була продана через цей РРО, однак, не менш, ніж десять тисяч гривень.

Допомога в оформленні ліцензії на алкоголь та тютюн у Львові

Якщо вас цікавить ліцензія на алкогольні напої та тютюнові вироби, та її ціна у 2018 році, і потрібна допомога в отриманні такої ліцензії, вам слід звернутися по допомогу до кваліфікованих юристів. У цих питаннях вам допоможе Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» – наші фахівці проконсультують з усіх питань, які у вас виникають, допоможуть зібрати необхідний пакет документів, подбають про те, щоб ви не отримали відмову.

Особливо актуальною буде наша допомога у випадку, якщо ви – ФОП і ваша діяльність це торгівля алкоголем. В такому випадку консультація юристів буде для вас дуже корисною. Не зайвою консультація буде і для інших форм бізнесу в Україні.

Якщо вам також потрібний юрист по земельних питаннях, або допомога в отриманні виписки з ЄДР – ми допоможемо вам і у цьому. Ми пропонуємо юридичний супровід у будь-яких справах, що пов’язані з нерухомістю: купівлі, продажу, оренді та ін. Усі послуги перераховані на нашому сайті.

 

З питань отримання ліцензії для торгівлі алкоголем чи тютюновими виробами та будь-яких інших питань, звертайтесь до нас за контактами:

Kyivstar +380(96) 0020100

Vodafone +380(50)4317084

стаціонар +380(32)2473544

E-mail: ua.legalaid@gmail.com