Порядок та процедура реєстрації фізичної особи-підприємця

Реєстрація фізичної особи-підприємця регулюється Законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Реєстрація особи, яка планує стати підприємцем, як ФОП включає в себе ряд етапів.

Етапи реєстрації фізичної особи підприємця (ФОП)

1. Перш за все слід підготувати необхідний пакет від фізичної особи для реєстрації ФОП. Від підприємця необхідно копію паспорту (всіх сторінок) та ідентифікаційного коду. Ми оформляємо довіреність на наших представників, які будуть здійснювати безпосередньо реєстрацію фізичної особи-підприємця, та нотаріально завіряємо її у нотаріуса. Для завірення довіреності необхідна присутність особи-довірителя з оригіналами паспорту та ідентифікаційного коду.

Крім цього, майбутньому підприємцеві слід визначитись з видами діяльності за класифікатором. Особі достатньо повідомити юристам, чим вона планує займатись (перелік робіт чи послуг), і ми підберемо КВЕД самостійно.

Реєстрація ФОП в пенсійному фонді та податковій

2. Вибір системи оподаткування. Державний реєстратор самостійно направляє відомості у Пенсійний фонд та податкову. Тобто, подаючи документи в реєстраційну службу, ФОП буде зареєстрований платником податків «автоматично», але на загальній системі оподаткування.

У разі необхідності реєстрації ФОПа не платником податків на загальній системі, а платником єдиного податку чи додатково платником ПДВ, потрібно додатково підготувати і подати державному реєстратору заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування або заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ.

Систему оподаткування майбутній підприємець обирає самостійно або ж може отримати консультацію щодо даного вибору у наших юристів.

Реєстрація ФОП за місцем проживання та прописки

3. Безпосередньо фізична особа-підприємець реєструється за місцем прописки шляхом подання необхідного пакету документів, на основі яких буде внесено відповідний запис в ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців) про реєстрацію ФОПа. Державну реєстрацію проводять відповідні реєстраційні служби управління юстиції. Державному реєстратору подається реєстраційна картка за формою 10 з копією ідентифікаційного коду, паспорту. На сьогодні державна реєстрація ФОПа є безоплатною, а тому не вимагає подання жодних платіжок про оплату реєстраційного збору.

Реєстраційна картка разом з документами подається особисто, представником,  а також Закон передбачає можливість подання електронних документів.

У певних випадках можуть додатково вимагатись інші документи. Так, якщо майбутній підприємець є неповнолітнім, який досяг шістнадцяти років, державному реєстратору необхідно подати нотаріально засвідчену згоду батьків останнього.

Прийнявши від заявника пакет документів, реєстратор видає їх опис з відміткою про дату прийняття.

4. Підприємець має бути зареєстрованим не пізніше наступного робочого дня після дня надходження пакету документів до реєстратора.

За результатами проведення реєстрації ФОПа заявнику видається Виписка з Єдиного державного реєстру, яка і засвідчує проведення реєстрації. Така виписка видається протягом 24 годин з моменту отримання реєстратором інформації з органів статистики, податкової та Пенсійного фонду про взяття на облік ФОПа.

Реєстрація фізичної особи підприємця, документи та печатка

Державна реєстрація ФОПа здійснюється не пізніше наступного дня після подачі документів. Реєстратор може відмовити у проведенні реєстрації у разі, якщо відомості реєстраційної картки не відповідають даним, що містяться в доданих до неї документах; фізична особа, яка бажає стати підприємцем, вже зареєстрована таким відповідно до інформації ЄДР або ж щодо заявника існують обмеження, встановлені законом, на зайняття підприємницькою діяльністю. Таку відмову можна оскаржити у судовому порядку.

5. Виготовлення печатки є юридично необов’язковим при реєстрації особи підприємцем, але може бути здійснено за бажанням Клієнта. На нашу думку, варто виготовити печатку, оскільки це додатковий спосіб захисту  Ваших документів від підробки та крім цього, додає певної ваги Вашим документам та їх візуальному оформленню. Печатка може бути як звичайною, так і з певним логотипом.

6. Після отримання виписки в реєстратора та виготовлення печатки, слід звернутись в податкову для реєстрації книги обліку доходів. Якщо Ви подали заяву на спрощену систему оподаткування при реєстрації ФОП, не завадить отримати в податковій документ, що підтверджує, що ФОП є платником єдиного податку, а саме витяг з реєстру платників єдиного податку.

Для реєстрації ФОП, підготовки всіх потрібних документів, отримання консультації стосовно реєстрації приватного підприємця, звертайтесь за тел. 0960020100, ua.legalaid@gmail.com або за іншими контактами, вказаними на сайті.