Реєстрація іноземного представництва в Україні

Представництво іноземної компанії чи Товариство з обмеженою відповідальністю за українським правом?

Вихід іноземних компаній на український ринок може відбуватися двома основними способами: реєстрація представництва іноземного суб’єкта господарювання або створення окремої української компанії з іноземним капіталом.

При відкритті бізнесу в Україні іноземними компаніями, як правило, більш поширеним є створення юридичної особи за законодавством України, засновником якого виступатиме іноземна компанія, або ж фізична особа-іноземець. Створення представництва іноземної компанії використовується рідко.

Це пов’язано, передусім з фінансовими, часовими, організаційними затратами, а також додатковими законодавчими вимогами.

 

Реєстрація іноземного представництва коштуватиме для компанії не менше 5000$ (включаючи державний збір, що складає 2500$, юридичний супровід, нотаріальні послуги та переклади). Часові затрати можуть становити більше двох місяців.

Однак, створення іноземного представництва має ряд своїх переваг: є прямі можливості перераховувати кошти на рахунок іноземної компанії, вести діяльність від її імені, валютна виручка не підлягає обов’язковій конвертації в гривню, а також немає необхідності оформляти дозволи на працевлаштування для своїх працівників, (замість них оформляються спеціальні картки).

Варто зазначити, що тимчасові валютні обмеження Національного банку, які діють зараз у зв’язку з фінансовою ситуацією в Україні (зокрема щодо обов’язкового продажу на міжбанку валютних надходжень), поширюються і на іноземні представництва.

Іноземні інвестори частіше застосовують простішу і економічно вигіднішу схему відкриття бізнесу в Україні: створення ТОВ, засновником якого виступатиме фізична чи юридична особа нерезидент.

Вартість створення української компанії є в рази нижчою, а відкрити та зареєструвати ТОВ в Україні можна за 2-3 дні.

Якщо ж іноземний інвестор вирішив створювати саме іноземне представництво в Україні, то процедура буде наступною.

 

Порядок реєстрації представництва іноземної компанії

Реєстрація іноземного представництва здійснюється Міністерством економіки України.

Документи, які необхідні для реєстрації, включають в себе:

1) заяву встановленої форми, яка містить в собі усю необхідну інформацію про іноземну компанію та її представництво в Україні (дату створення, організаційну-правову форму, кількість працівників, сферу діяльності, мету відкриття представництва тощо)

2) витяг  з  торговельного  (банківського)  реєстру  країни, де зареєстрований головний офіс іноземної компанії.

3) довідку з банку,  у якому  відкрито  рахунок  іноземного суб’єкта господарської діяльності.

4) доручення   на   здійснення  представницьких  функцій  в Україні,  оформлене  відповідно до законодавства країни, де зареєстрована компанія .

Зрозуміло, що усі документи повинні бути перекладені та легалізовані в установленому законом порядку.

Офіційний державний збір за реєстрацію представництва становить 2500 $

Строк видачі Свідоцтва про реєстрацію – 2 місяці з моменту подачі усіх документів до міністерства

Представництво  іноземної компанії не є юридичною  особою   і   не   здійснює   самостійно   господарської діяльності,  діє тільки  від імені іноземного  суб’єкта  господарювання,   але на території України виконує свої  функції  згідно  з українським законодавством.

Зареєстроване іноземне представництво може відкривати банківські рахунки в українських банках. Якщо іноземне представництво має намір безпосередньо здійснювати господарську діяльність  на території України, воно повинне повинно стати на облік в податковій за місцем своєї реєстрації, та набути статусу постійного представництва.

З питань реєстрації іноземного представництва та відкриття бізнесу в Україні звертайтеся за контактами, вказаними на сайті.

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Тарас Яцищук

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Олеся Тодорюк

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Наталія Василечко

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Ірена Найда

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Тарас Бачинський