Люди без прописки мають обмеження у своїх правах. Закони України прописують норми щодо виписки з помешкання, але завжди є нюанси. Судова практика має безліч прикладів, коли людям поновлюють місце реєстрації, тому треба переглядати конкретні приклади.
Професійні адвокати у Львові від АО “Бачинський та партнери” розповідають, чи можна виписати людину з квартири без згоди, та коли це можливо.
Як виписати з квартири без згоди
Згідно з постановою № 265 “Про деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад”, постанови № 265 “Про деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад”, власник квартири може виписати людину через будь-який ЦНАП.
Процедура виписки іншої людини з квартири
Для того, щоб виписати людину, до ЦНАПу надаються документи:
- Паспорт;
- Ідентифікаційний код;
- Заява;
- Підтверджуючи документи на право власності квартирою.
Список кого не можна виписати з житла
Заборона на виписку з житла стосується наступних категорій громадян:
- Власник квартир;
- Співвласник помешкання;
- Дитина (до 18 років).
Для цих категорій громадян встановлена виписка з помешкання лише за їх згодою. А у випадку з дітьми потрібна згода батьків.
Незаконно виписали – йдемо до суду
Будь-яка людина може звернутися до суду щодо виписки з житла, якщо вважає, що це було зроблено незаконного. У позові треба вказати факти на норми закону, які були порушені.
Є безліч прикладів, коли виписували військових, ув’язнених, людей у відрядженні. Органи перевірки не завжди отримують повну і достовірну інформацію, тому допускають помилки. У суді часто стають на бік людини, якщо вона залишилася без прописки та зараз знаходиться у скрутному становищі.
До незахищених категорій громадян відносяться люди похилого віку, громадяни у полоні, люди з захворюваннями. АО «Бачинський та партнери» розуміється на складнощах системи реєстрації місця проживання, тому надає всебічну правову допомогу.
Професійні юристи працюють над тим, щоб люди мали можливість захистити свої права. Це означає, що треба збирати документи, звертатися до суду. Юристи гарантують безкоштовну консультацію, повний супровід і допомогу з будь-яким питанням, тому звертайтеся.