У ніч з 31 січня на 1 лютого відбувся Brexit, внаслідок чого було скасовано безвізовий режим Великобританії з Україною, оскільки він поширюється лише на громадян ЄС. Разом з цим, було вжито заходів для запровадження так званого «перехідного періоду, а саме 29 січня 2020 року Президент України підписав Указ, яким тимчасово запровадив безвізовий режим для громадян Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії терміном на один рік.
До 31 січня 2021 року жодних змін не передбачається. Громадяни Великобританії зможуть як і раніше перебувати в Україні 90 днів в межах 180 днів без оформлення візи. Однак, для звернення за оформленням посвідки на тимчасове/постійне проживання в Україні необхідно отримати візу типу D.
Для оформлення такої візи законодавством передбачений загальний перелік документів
Паспортний документ, який повинен відповідати таким вимогам:
- бути дійсним не менш як три місяці після задекларованої дати виїзду з території України;
- містити не менше двох вільних сторінок;
- строком дії не більше 10 років;
Заповнена та підписана візова анкета (анкету можна заповнити на офіційному вебсайті МЗС України):
- одна кольорова фотокартка розміром 35 х 45 міліметрів;
- дійсний поліс медичного страхування з покриттям витрат щонайменше на 30000 євро або в еквіваленті іншою валютою;
- документи, що підтверджують наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження;
- документ, що підтверджує сплату консульського збору, якщо інше не передбачено законодавством та міжнародними договорами України
Збір сплачується на місці при зверненні за оформленням візи.
Важливо! Окрім загального переліку, для підтвердження наявності підстави оформлення довгострокової візи, додатково подається один із документів, передбачених законодавством.
Підстави оформлення довгострокової візи впливають на розмір консульського збору. Так, станом на сьогодні, громадяни Великобританії, які бажають отримати візу D на підставі навчання сплачують консульський збір у розмірі 458 доларів США; працевлаштування – 802 долари США; возз’єднання сім’ї та імміграції – 2002 долари США.
Загальний строк оформлення візи становить 10 робочих днів. У випадку, коли необхідно оформити візу в терміновому порядку (протягом 5 робочих днів), необхідно сплатити консульський збір у подвійному розмірі. Відтак, у випадку термінового оформлення візи, громадянам Великобританії, які планують іммігрувати в Україну або отримати посвідку на тимчасове проживання на підставі возз’єднання сім’ї, необхідно сплатити консульський збір у розмірі 4004 долари США.