Клопотання про закриття кримінального провадження

У Кримінальному кодексі є безліч підстав для закриття кримінального провадження. Підозрюваний у справі має прийняти зважену оцінку щодо законності та обґрунтованості прийнятого рішення. Юридичні аспекти стосуються сторін подання клопотання, випадків закриття провадження та особливостей складання документів.

Особи для подання клопотання про закриття кримінального провадження

До суду з клопотанням відповідно Кримінального кодексу можуть звернутися як прокурор, так і обвинувачений. Звісно захисники також мають право подання якщо до постановлення ухвали минуть строки давності.

Підстави подання клопотання щодо закриття кримінального провадження

У Кримінальному кодексі описані випадки щодо закриття провадження і існує два головних напрямки. Перше – це відсутність підстав (якщо немає основи для застосування заходів кримінального характеру, то відсутня потреба у проваджені). Друге – це рішення окремо по уповноваженій особі.

Роз’яснення щодо подання клопотання про закриття кримінальної справи

Тонкощі клопотань до справи зазначені не лише в Кримінальному кодексі. Юристи користуються додатковими нормативними актами та роз’ясненнями, наданими уповноваженими особами. Наприклад при складанні клопотання можна посилатися на лист ВССУ №233, у якому розписані питання кримінального провадження у 2012 році, проте у 2024 році воно також є актуальним. Друге – це лист ВССУ про угоди під час кримінального провадження. У 2013 році Вищим Судом зазначені підставі, коли складається угода.

Поради юристів

За умови відсутності підозри до сторін клопотання складається для слідчого. Копія постанови відповідно КПК надається заявнику, іншим сторонам. При отриманні постанови у скарзі розписуються підстави для закриття кримінального провадження. Після рішення суду прокурор вносить зміни до Єдиного реєстру.

Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» радить відповідально підходити до складання документів. Професійні юристи досліджують справу з метою визначення точних підстав подання клопотання. Це означає, що в різних випадках варто посилатися на відсутність доказів, порушення судового порядку, строків притягнення до відповідальності, причетності до правопорушення. Тому телефонуйте до нас та отримайте повну консультацію!

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок