Кожному підприємцю рекомендовано періодично консультуватись із юристами та бухгалтерами, особливо під час оформлення податкової звітності. Відсутність досвідчених бухгалтерів у бізнесмена призводить до того, що ФОПи помиляються з квартальною звітністю, а це означає фінансові втрати або можливі штрафи.
На початку воєнного стану в Україні був прийнятий ряд поправок в Податковому кодексі, тому для уникнення адміністративних правопорушень варто переглянути особливості форм звітності залежно від групи.
Подання квартальної звітності ФОП
Для правильної подачі квартального звіту ФОП варто в першу чергу орієнтуватись на свою групу. Далі слід підготувати документи та врахувати всі фінансові надходження на рахунки компанії.
Основна процедура може виконатись в особистому кабінеті платника Єдиного податку. Потрібно увійти в кабінет за допомогою електронного ключа, обрати декларацію та вказати в пустих рядках всю потрібну інформацію. Після того, коли форма уже заповнена, то з’являється можливість надіслати її та відслідковувати статус.
Особливості подання декларації для ФОП 1 та 2 групи не відрізняються між собою:
- Термін: до 1 березня наступного року;
- Декларування: загальна сума доходів (у 2024 році 1 118 900 грн для 1 групи та 5 587 800 грн для 2 групи);
- Основні документи: податкова декларація платника єдиного податку, де вказані всі суми доходів, податків та ЄСВ;
- Спосіб декларування: в онлайн-режимі через електронний кабінет платника податків.
Правила оподаткування ФОП 3 групи під час війни
Основні зміни в Податковому кодексі стосуються ФОПів 3 групи – їм скасували податкові пільги. Станом на вересень 2024 року з підприємців знімається лише 5%, але якщо розглядати нові ФОП, зареєстровані з 1 серпня 2023 року, вони мають ставку 2%. Стосовно ЄСВ у цьому році внесок складає 1760 грн.
Як зробити звіт без найманих працівників?
Без найманих працівників ФОП 3 групи все ще подають декларацію за формою F0103307. Так як доходи фізичним особам чи підприємствам не сплачувалися, отже інших форм для заповнення нема. Період звітування складає 9 місяців, не більше 40 днів з закінчення кварталу.
Як зробити звіт із найманими працівниками?
ФОП 3 групи з найманими працівниками повинні подавати звіт ЄСВ та форму F0103307, як зазначалося вище. Щодо податкового розрахунку, існує окрема звітність – F05001. В ній зазначаються суми окремо по платникам податків, яким були нараховані суми від ФОПу.
Календар квартальних звітів ФОП
Календар подання квартальних звітів ФОП виглядає таким чином:
- ПДФО для підприємців 3 групи – 1 раз в квартал;
- Форма ЄСВ – 20 числа після останнього дня звітного періоду;
- Звіт ЄП – 1 раз в квартал поточного року;
- Воєнний збір – після зарплати;
- Податок на додану вартість – кожний раз при подачі декларації.
Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» розуміє, що існує безліч перешкод для правильного оформлення квартальної звітності, тому досвідченні юристи допоможуть вам в дотриманні всіх законів та підготовці документації. Якщо звернутися за послугами до професіональних юристів, то ви уникнете адміністративних правопорушень та зможете швидко вирішити власні потреби без переплат.