Квартальна звітність ФОП: як подавати, правила оподаткування, підготовки звітів

Кожному підприємцю рекомендовано періодично консультуватись із юристами та бухгалтерами, особливо під час оформлення податкової звітності. Відсутність досвідчених бухгалтерів у бізнесмена призводить до того, що ФОПи помиляються з квартальною звітністю, а це означає фінансові втрати або можливі штрафи.

На початку воєнного стану в Україні був прийнятий ряд поправок в Податковому кодексі, тому для уникнення адміністративних правопорушень варто переглянути особливості форм звітності залежно від групи.

 

Подання квартальної звітності ФОП

Для правильної подачі квартального звіту ФОП варто в першу чергу орієнтуватись на свою групу. Далі слід підготувати документи та врахувати всі фінансові надходження на рахунки компанії.

Основна процедура може виконатись в особистому кабінеті платника Єдиного податку. Потрібно увійти в кабінет за допомогою електронного ключа, обрати декларацію та вказати в пустих рядках всю потрібну інформацію. Після того, коли форма уже заповнена, то з’являється можливість надіслати її та відслідковувати статус.

Особливості подання декларації для ФОП 1 та 2 групи не відрізняються між собою:

  • Термін: до 1 березня наступного року;
  • Декларування: загальна сума доходів (у 2024 році 1 118 900 грн для 1 групи та 5 587 800 грн для 2 групи);
  • Основні документи: податкова декларація платника єдиного податку, де вказані всі суми доходів, податків та ЄСВ;
  • Спосіб декларування: в онлайн-режимі через електронний кабінет платника податків.

Правила оподаткування ФОП 3 групи під час війни

Основні зміни в Податковому кодексі стосуються ФОПів 3 групи – їм скасували податкові пільги. Станом на вересень 2024 року з підприємців знімається лише 5%, але якщо розглядати нові ФОП, зареєстровані з 1 серпня 2023 року, вони мають ставку 2%. Стосовно ЄСВ у цьому році внесок складає 1760 грн.

Як зробити звіт без найманих працівників?

Без найманих працівників ФОП 3 групи все ще подають декларацію за формою F0103307. Так як доходи фізичним особам чи підприємствам не сплачувалися, отже інших форм для заповнення нема. Період звітування складає 9 місяців, не більше 40 днів з закінчення кварталу.

Як зробити звіт із найманими працівниками?

ФОП 3 групи з найманими працівниками повинні подавати звіт ЄСВ та форму F0103307, як зазначалося вище. Щодо податкового розрахунку, існує окрема звітність – F05001. В ній зазначаються суми окремо по платникам податків, яким були нараховані суми від ФОПу.

Календар квартальних звітів ФОП

Календар подання квартальних звітів ФОП виглядає таким чином:

  • ПДФО для підприємців 3 групи – 1 раз в квартал;
  • Форма ЄСВ – 20 числа після останнього дня звітного періоду;
  • Звіт ЄП – 1 раз в квартал поточного року;
  • Воєнний збір – після зарплати;
  • Податок на додану вартість – кожний раз при подачі декларації.

Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» розуміє, що існує безліч перешкод для правильного оформлення квартальної звітності, тому досвідченні юристи допоможуть вам в дотриманні всіх законів та підготовці документації. Якщо звернутися за послугами до професіональних юристів, то ви уникнете адміністративних правопорушень та зможете швидко вирішити власні потреби без переплат.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок