Легалізація перебування іноземців в Україні на підставі шлюбу

Якщо Ви перебуваєте у законному шлюбі з громадянином (громадянкою) України та бажаєте проживати на території України, Вам необхідно для початку пройти кілька кроків для легалізації свого перебування тут.

Першим з них є отримання візи категорії D-14, яка є необхідна для перебування в Україні довгостроково (90 днів). Також така віза є підставою для отримання посвідки на тимчасове чи постійне проживання в Україні.

 

Для відкриття візи D-14 необхідні такі документи:

1. Оригінал паспорту особи, який повинен відповідати таким вимогам:

  • бути дійсним не менш як три місяці після задекларованої дати виїзду з території України;
  • містити не менше двох вільних сторінок;
  • строком дії не більше 10 років.

2. Заповнена та підписана візова анкета;

3. Кольорова фотокартка розміром 35х45 міліметрів;

4. Дійсний поліс медичного страхування;

Консультація юриста

5. Виписка з банку або інші документи, що підтверджують наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування;

6. Квитанція про сплату консульського збору.

7. Оригінал свідоцтва про одруження. Якщо таке свідоцтво було видане за кордоном, необхідно здійснити процедуру легалізації відповідно до українського законодавства.

Після отримання візи ви маєте прибути в Україну  та подати документи для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні.

Посвідка на тимчасове проживання — це документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні. З 01.06.2018 виготовляється у вигляді картки з безконтактним електронним носієм.

Якщо у вас небагато досвіду в таких справах, вам може знадобитись допомога кваліфікованого юриста.

Процедура отримання посвідки на тимчасове проживання:

  1. Зібрати необхідні документи;
  2. Звернутися до територіального органу ДМС або центру державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС або центру надання адміністративних послуг за місцем проживання іноземця або особи без громадянства*;
  3. Подати необхідні документи;
  4. Отримати посвідку на тимчасове проживання.

Необхідні документи:

  1. Паспорт або документ, що його замінює (при необхідності – з візою);
  2. Переклад паспорта на українську мову;
  3. Поліс медичного страхування (при потребі);
  4. Квитанції про оплату усіх частин послуги;
  5. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду (якщо є);
  6. документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або документ про звільнення від його сплати (оригінал після пред’явлення повертається, копія подається);
  7. документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України. Оригінал документа повертається іноземцеві або особі без громадянства, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати;
  8. паспорт громадянина України, з яким іноземець перебуває у шлюбі, який подається особисто громадянином України. Оригінал документа повертається громадянину України, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати.

Строк звернення до ДМС України

Документи для оформлення посвідки подаються не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні.

Якщо ви сумніваєтеся, чи зробите все правильно – рекомендуємо звернутися за юридичною допомогою до АО “Бачинський та партнери”.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок