Ліцензія на внутрішні перевезення

Внутрішні перевезення – перевезення, що здійснюються в межах України. Такий вид діяльності, завжди буде затребуваним. Щоб розпочати діяльність з внутрішніх перевезень, потрібно мати на увазі, що для здійснення певних їх видів потрібно отримати ліцензію

Безперечно, для початку, особа, що планує розпочати діяльність із будь-яких перевезень повинна мати статус суб’єкта господарювання, тобто бути фізичною особою-підприємцем або ж мати зареєстровану компанію.

Вам потрібно визначитися яким саме видом/видами перевезень ви будете займатися. Не всі види внутрішніх перевезень підлягають ліцензуванню. Для прикладу, перевезення вантажів (крім небезпечних) не потребує одержання ліцензії.

Види внутрішніх перевезень для яких потрібна ліцензія

Ліцензування внутрішніх перевезень може здійснюватися за такими їх видами:

  • внутрішні перевезення пасажирів на таксі;
  • внутрішні перевезення пасажирів легковими автомобілями на замовлення;
  • внутрішні перевезення пасажирів автобусами;
  • внутрішні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями.

В залежності від конкретного виду перевезень, будуть відрізнятися вимоги до водіїв, необхідних транспортних засобів, пакету документів тощо.

Також рекомендуємо ознайомитись: Як отримати ліцензію на міжнародні перевезення.

Для отримання ліцензії потрібно підготувати відповідний пакет документів і подати органу ліцензування, тобто до Укртрансбезпеки. Подання документів відбувається через інформаційну систему Укртрансбезпеки «Шлях» за покликанням: https://shlyah.dsbt.gov.ua/ (онлайн).

Консультація юриста

Авторизувавшись у системі «Шлях» за допомогою електронного цифрового підпису, у розділі головного меню “Заяви” потрібно обрати пункт «Отримання ліцензії» або «Отримання ліцензії (воєнний стан)». Після цього потрібно натиснути «. Система відкриє електронну форму подання заяви на отримання ліцензії, яка містить різноманітні вкладки, які потрібно заповнити. Крім цього, потрібно додати необхідні документи, які відрізняються залежно від обраного виду перевезень та від того чи є ліцензія звичайною чи на період воєнного стану.

Так, зверніть увагу, що станом на сьогодні можна отримати ліцензію на перевезення у спрощеному порядку (ліцензія на період воєнного стану).

Ліцензія на внутрішні перевезення на період воєнного стану

Ліцензія на період воєнного стану є строковою та діє до припинення воєнного стану та ще протягом 90 днів після його припинення або скасування.

Ліцензію на період воєнного стану можна одержати лише на такі види внутрішніх перевезень: внутрішні перевезення пасажирів автобусами та внутрішні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями.

Крім цього, такі перевезення повинні бути необхідними для забезпечення захисту інтересів держави.

Для отримання ліцензії на період воєнного стану достатньо лише заповнити заяву, вказати відомості про наявні транспортні засоби та додати свідоцтва про реєстрацію таких транспортних засобів.

Пакет документів для звичайної ліцензії на внутрішні перевезення

Звичайна ліцензії на внутрішні перевезення, на відмінну від ліцензії на період воєнного стану, є безстроковою. Проте, і процедура її одержання є дещо складнішою, оскільки перелік необхідних документів є більш обширним. Якщо конкретніше, то потрібно буде подати такі документи:

Консультація юриста

  • відомості про матеріально-технічну базу, яка забезпечує виконання технологічних операцій, або договорів про виконання таких операцій (Додаток 2 Ліцензійних умов).
  • відомості про транспортні засоби (Додаток 3 Ліцензійних умов).
  • завірені копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та тимчасових реєстраційних талонів, якщо передбачено їх оформлення;
  • відомості про спеціальне обладнання транспортних засобів, які використовуються для перевезень пасажирів на таксі (Додаток 4 Ліцензійних умов) – стосується лише таксі.
  • відомості про кваліфікацію персоналу (Додаток 5 Ліцензійних умов).

Після подачі документів Укртрансбезпеки їх розгляне та за відсутності підстав для відмови, прийме рішення про видачу ліцензії.

Може бути корисним: Реєстрація торгової марки. Відповіді на найбільш поширені запитання.

Строк розгляду заяви, поданих документів та прийняття відповідного рішення становить 10 днів. Проте, у період дії воєнного стану та у зв’язку з онлайн формою отримання ліцензії, Укртрансбезпеки приймає рішення швидше – приблизно протягом 2-3 днів.

Ліцензія на внутрішні перевезення не видається безкоштовно. Державний збір за її отримання становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб, що діє на день прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії. Станом на сьогодні це 2684 гривні.

Здійснення перевезень, на які обов’язково потрібно отримати ліцензію, без такої тягне за собою адміністративну відповідальність, а саме штраф від 17 000 гривень до 34 000 гривень з можливою конфіскацією знарядь виробництва і грошей, одержаних внаслідок вчинення правопорушення

Розмір штрафу є досить великим, а ризик втрати усіх отриманих без ліцензії доходів зовсім не привабливий. Тому рекомендуємо одного разу докласти зусиль, сплатити збір та отримати ліцензію, ніж стикатися з подібними проблемами.

А щоб процес отримання ліцензії був максимально доступним, юристи АО «Бачинський та партнери» можуть проконсультувати з усіх питань, а також надати послугу «одержання ліцензії на внутрішні перевезення під ключ».

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок