Мобілізація офіцерів запасу в Україні 2024 році: що потрібно знати

Мобілізація офіцерів запасу є важливою складовою системи національної безпеки та оборони. У зв’язку зі змінами в геополітичній ситуації, ростом загроз та потребою в підтримці армійської потужності, в Україні здійснюється мобілізація офіцерів запасу.

У цій статті ми розглянемо правові аспекти, пов’язані з мобілізацією офіцерів запасу у 2024 році.

 

Хто вважається офіцером запасу

Офіцерами запасу є особи, які мають диплом бакалавра (або вищого освітнього ступеня), пройшли курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали відповідні іспити та були атестовані до офіцерського складу.

Офіцер запасу є первинним військовим званням. Чи можуть мобілізувати офіцерів запасу: читайте у наступній статті.

Правовий контекст мобілізації офіцерів запасу

Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» мобілізації підлягають усі військовозобов’язані громадяни України, в тому числі і офіцери запасу, оскільки такі мають статус військовозобовʼязаних.

Обовʼязки офіцерів запасу під час загальної мобілізації

Під час загальної мобілізації, яка зараз триває в Україні, офіцери запасу мають такі обовʼязки: прибувати до ТЦК та СП для оновлення військово-облікових даних після отримання повістки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку для вдосконалення своєї спеціальності.

Консультація юриста

Крім цього, офіцери запасу зобов’язані не змінювати своє місце проживання без дозволу керівника відповідного ТЦК та СП.

Процедура мобілізації офіцерів запасу

Відповідно до законодавства призову підлягають усі громадяни України, які є військовозобов’язаними, у тому числі й офіцери запасу, оскільки останнім надається такий статус.

На них поширюються всі правила зазначені у ст. 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” і після оголошення воєнного стану в країні, їх мобілізують на загальних підставах. Відповідно, вони можуть отримати відстрочку від призову, якщо така є.

Мобілізація офіцерів запасу у 2024 році під час дії воєнного стану відбувається на загальних підставах, які є однаковими для усіх військовозобовʼязаних, а саме після проходження усіх мобілізаційних етапів та отримання мобілізаційного розпорядження. Також варто зазначити, що офіцери запасу під час воєнного стану не обовʼязково будуть мобілізовані за їхніми спеціальностями, вказаними у військово-облікових документах. Так, можливі випадки коли офіцерів запасу мобілізовуватимуть за іншими спеціальностями або на нижчу посаду.

Замовити дзвінок

Відстрочка офіцерів запасу

Як ми уже зазначали, офіцери запасу мають статус військовозобовʼязаних. Відтак, на офіцерів запасу поширюються правила статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» про підстави для відстрочки від призову на період мобілізації.

Отже, не підлягають мобілізації офіцери запасу, які:

  • є особами з інвалідністю або визнані тимчасово непридатними за станом здоровʼя;
  • заброньовані за підприємствами, установами, організаціями, де працюють;
  • мають дружину з інвалідністю або якщо у своїх батьків чи батьків дружини інвалідність І або ІІ групи;
  • зайняті постійним доглядом за особами, які його потребують;
  • на утриманні мають 3 та більше дітей;
  • та інші, визначені статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Водночас звертаємо вашу увагу на те, що щоб отримати відстрочку, офіцер запасу повинен звернутися із відповідною заявою до ТЦК та СП, де перебуває на обліку та подати документи, які підтверджують його право на відстрочку.

Якщо у вас залишились будь-які питання з приводу мобілізації офіцерів запасу у 2024 році або будь-які інші питання про мобілізацію в Україні, юристи АО «Бачинський та партнери» радо допоможуть вам та нададуть вичерпну кваліфіковану консультацію.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок