Обшук в медзакладі: що робити керівництву та персовналу

Після гучних обшуків правоохоронних органів у посадовців МСЕК та обласних комунальних лікарнях кожному очільнику медичного закладу варто ознайомитися із головними порадами адвоката, як діяти під час слідчих дій.

Лікар може бути геть непричетним до різних схем ухилення, але медична довідка за підписом цього лікаря могла опинитися в справі якось ухилянта – і ось до клієнта завітали з обшуком в лікарню, вручити повістку про виклик на допит.

 

Як треба поводитися при обшуку в медзакладі

Перше, зберігати спокій і негайно повідомити адвоката про ситуацію.

Наші основні поради керівникам медичних установ, які дійсно спрацювали вже не один раз:

1) Отримати та уважно прочитати ухвалу про надання дозволу на обшук. Ключові моменти – звірити кому надано дозвіл і що саме дозволено відшукувати;

2) Не давати жодних показів до приїзду адвоката, в тому числі не відповідати на запитання слідчого під відеозапис про обставини справи;

3) Не чинити фізичного спротиву працівникам правоохоронних органів, навіть якщо емоції бурлять;

4) Наполягати на присутності адвоката під час обшуку;

5) На пропозицію проїхати зі слідчим на допит, ввічливо відмовитись, оскільки КПК передбачає право особи бути викликаною на допит не раніше, як за 3 дні до допиту. Цей час передбачений, щоб особа змогла сконтактувати з адвокатом, отримати правову допомогу та бути готовою до допиту.

Будьте готові до будь-яких ситуацій у вашій медичній діяльності заздалегідь проконсультувавшись з адвокатами
АО «Бачинський та партнери» та уклавши договір про правову допомогу.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок