Оскарження дій або бездіяльність державних та приватних виконавців

Оскаржити дії або бездіяльність державного чи приватного виконавця можна кількома шляхами. Зокрема, скаргу можна подати керівнику відділу, в якому працює виконавець, або до вищого органу державної виконавчої служби. Крім того, дії, рішення чи бездіяльність виконавця у межах виконання судового рішення можуть бути оскаржені до суду, який видав відповідний виконавчий документ.

Детальніше про механізми оскарження розповідаємо у статті.

 

Коли постає питання оскарження дій, люди шукають офіційну інформацію для звернення до різних інстанцій. Головним залишається розібратися в питанні виконавчого провадження. Не всі можуть скаржитися  на дії та бездіяльність приватних та державних виконавців. Професійні юристи допомагають розібратися з порядком подачі скарги та строками для оскарження.

Що таке виконавче провадження?

Виконавче провадження розуміють як завершальну стадію судового процесу. Правове регулювання здійснюється відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII.

Згідно зі статтею 1 цього Закону, виконавче провадження являє собою сукупність дій державного виконавця, приватного виконавця та інших суб’єктів. Вони спрямовані на примусове виконання рішення відповідно до вимог судів, нотаріусів, адміністративних органів.

Метою цього етапу є забезпечення фактичного поновлення прав особи. Виконання може стосуватися стягнення грошових коштів чи виселення.

Хто саме може оскаржити дії приватних та державних виконавців?

Відповідно до статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», скаргу на дії або бездіяльність виконавця має право подати сторона виконавчого провадження. Допускаються їх представники та інші особи, права яких порушені в процесі виконання рішення. Такі дії можуть бути оскаржені до вищого керівного органу, що контролює виконавців.

Порядок подачі скарги на дії державного виконавця

Для подачі адміністративної скарги людина може звернутись зі скаргою до територіального органу Міністерства юстиції України. Документ оформлюється відповідно до частини 1 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження». Скарга подається у письмовій формі із зазначенням заявника і інформації про виконавче провадження.

Судове оскарження проходить згідно зі статтею 447 Цивільного процесуального кодексу України. Особа може оскаржити дії або бездіяльність виконавця у суді, що видав виконавчий документ. Позов подається за місцем виконання рішення або за місцезнаходженням відповідача. Далі суд розглядає справу в порядку цивільного провадження або адміністративного судочинства. Нормативно-правовою базою є Закон України «Про виконавче провадження», Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства.

Строки оскарження рішень державних і приватних виконавців

Згідно зі статтею 74 Закону України «Про виконавче провадження», строки для подання скарг не відрізняються. До органу Міністерства юстиції дається 10 робочих днів із моменту, коли особа дізналася про порушення. І до суду також дається 10 днів. У разі пропущення строку з поважних причин суд може його поновити.

Куди звернутись за допомогою?

Вибір інстанції залежить від форми оскарження. Адміністративна скарга подається до територіального управління юстиції. Судова скарга подається до суду, який видав виконавчий документ, або до місцевого загального суду. АО «Бачинський та партнери» стоїть на захисті прав людей. Є досвід в оскаржені дій виконавців, тому телефонуйте.

Ми вам
зателефонуємо