Оскарження ухвали про обрання, зміну запобіжного заходу

Коли кажуть про запобіжний захід, мають на увазі домашній арешт, заставу, тримання під вартою та багато іншого. Люди стурбовані тим, що рішення приймаються швидко, але у Кримінально-процесуальному кодексі мова йде про оскарження таких дій. З огляду на це, варто дізнатися про ухвали, ознайомитися з принципом подання апеляцій.

Коли виноситься ухвала суду

Ухвала про обрання чи зміну запобіжного заходу виноситься після клопотання слідчого. Слідчий суддя приймає рішення згідно ст. 132 Кримінально-процесуального кодексу. Якщо проводиться судове провадження, то на початку справи має бути клопотання прокурора.

Оскарження ухвали про запобіжний захід

Незалежно від виду запобіжного заходу порядок оскарження ухвали базується на поданні клопотання. Якщо особа вважає, що її права порушені, вона самостійно чи через адвоката готує звернення з посиланням на чинне законодавство. Якщо справа стосувалась позбавлення волі, варто вказувати на статті 331, 392 КПК.

Які підстави для оскарження ухвали щодо обрання запобіжного заходу

Сторона справи про застосування забіжного заходу оскаржує ухвалу у таких випадках:

  • порушені права та свободи людини,
  • справа поза межами юрисдикції органу, що її розглядає,
  • не дотримані вимоги винесення ухвали.

Важливо! Вимоги до оскарження визначені ст. 132 КПК України.

Які строки на апеляційне оскарження

Протягом 15 днів у громадянина є можливість оскаржити рішення про обрання, зміну запобіжного заходу. Згідно встановленої форми вказується номер ухвали, обставини прийняття рішення та факти перегляду справи.

Юридична допомога

Запобіжні заходи у вигляді особистої поруки, застави чи домашнього арешту можуть і мають бути оскаржені. Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» на практиці допомагає людям більше 10 років. Високий відсоток задоволення звернень вказує на ефективність роботи професійних юристів. Телефонуйте і самостійно про все дізнаєтесь!

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок