Оскарження ухвали про відкриття провадження

На етапі відкриття провадження є можливість швидко припинити справу і не чекати подальшого розгляду. Важливо не проґавити шанс усунення правопорушень, адже велика кількість рішень суперечить нормам права. Розглядаються випадки оскарження ухвал, строки подання апеляцій, а також чіткий план по підготовці документів до суду.

Випадки оскарження ухвали про відкриття провадження

Згідно судової практики в Україні існують випадки, коли оскарження ухвали може і має бути проведено. В першу чергу це порушення прав – в юрисдикції установи можуть бути відсутні функції розгляду конкретних справ. Наприклад, питання заборгованості юридичної особи перед товариством  мають передаватися лише до судів загальної юрисдикції. Але відомі випадки, коли господарський суд бере на себе відповідальність про розгляд справи.

Відсутність доказів – другий випадок оскарження ухвали про відкриття провадження. При відсутності вагомих підстав притягнення особи до відповідальності має бути подана скарга. Ще оцінююся вимоги судді, адже вони не можуть суперечити чинному законодавству. Коли у позові зазначають про стягнення значних коштів, варто заперечувати, оскільки розрахунок складається відповідно до діючих нормативних актів.

 Час на оскарження ухвали

У справі на оскарження ухвали відкриття дається 15 днів. Винятком є справи про банкрутство товариства чи адміністративні питання. У першому випадку строк оскарження збільшується на 30 днів. У випадку з адміністративними правопорушеннями, навпаки, на розгляд заяви та прийняття рішення є лише 10 днів.

Кроки оскарження ухвали про відкриття провадження

Якщо розглядається цивільне, адміністративне чи господарське провадження у суді існує чіткий алгоритм оскарження:

1) Вивчення справи.

2) Подання скарги.

3) Збір документів.

4) Сплата податків.

5) Звернення до суду.

При детальному розгляді алгоритму на першому місці стоїть аналіз справи – в залежності від судового провадження встановлюються строки підготовки документів для оскарження. Далі зазначаються факти до апеляції, і це можуть бути конкретні аргументи чи обставини, що призвели до тієї чи іншої ситуації.

Під збором документів до апеляції розуміється копіювання ухвали, доказів, документів, що мають сенс при розгляді. В залежності від судового провадження встановлені суми збору, тому податків не уникнути. Коли вищезазначені кроки виконані, подається апеляційна скарга.

Подання скарги на ухвалу

Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» більше 10 років займається оскарженням ухвал, і за цей час визначило усі аспекти вирішення питань. Це означає, що для подання апеляції збирається максимально повний комплект документів та надаються поради навіть у важких випадках. Все це дає можливість захистити свої права, мінімізувати ризики та максимально швидко зробити усе необхідне для справедливого розгляду справи. Телефонуйте, і Ви дізнаєтесь що потрібно робити!

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок