Оскарження ухвали слідчого судді: порядок та строки

У Кримінально-процесуальному кодексі йдеться про ухвали слідчого судді і багато моментів є суперечливими. Розглядаються прийняті рішення, форми судового контролю, строки виконання вимог та структурні частини ухвали. При розгляді справи можна визначити, чи є можливість оскаржити ухвалу слідчого судді.

Поняття ухвали слідчого судді

Під ухвалою слідчого судді розуміється форма рішення, конкретний порядок процесуальних дій, який застосовується під час досудового розслідування. Документ приймається органом судової влади, тому розглядається Кримінальний кодекс та Кримінально-процесуальний закон.

Оскарження ухвали слідчого судді

Форма оскарження передбачена статтею 353 Кримінально-процесуального кодексу. При оголошенні ухвали можна посилатися на резолютивну частину – у ній вказуються виняткові рішення, причини не виконання дій та мотиви, що керували людиною.

Які підстави для оскарження

Якщо проходить досудове розслідування, існують наступні підстави для оскарження:

  • відсутній дозвіл на затримання,
  • обмеження в правах,
  • прийняте рішення поза межами судового органу.

Важливо! Порядок оскарження відбувається згідно ст. 7 Кримінально-процесуального кодексу.

Строки для оскарження ухвали

Для подання оскарження громадянину України надається 5 днів. Відповідно до ст. 395 КПК апеляція можлива у випадку перебування під вартою. За спрощеним порядком варто для оскарження звернутися до апеляційного суду.

Юридична допомога

Для оскарження ухвали слідчого судді достатньо звернутися до кваліфікованого юриста. Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» займається саме такими справами. Гарантовано індивідуальний підхід та допомога у 100% випадків, тому телефонуйте!

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок