Оскарження ухвали суду про закриття кримінального провадження

Стислі строки оскарження ухвали суду змушують швидко реагувати на прийняті рішення. До скарги висувається ряд вимог, які потрібно дотримуватися, тому розглядається порядок оскарження, підстави для цього, строки подання документів і деякі особливості процедури.

Який існує порядок оскарження постанови

З метою оскарження постанови слід скласти скаргу. До судді подається документ за формою, що містить дані про особу, номер кримінального провадження. По суті справі вказуються чинні нормативні документи, порушені питання та факти дотримання вимог.

 

 

Реальні підстави оскарження ухвали

З огляду на судову практику у 2024 року можна виділити наступні підстави оскарження ухвали:

  • досягнуто компромісу,
  • відмова прокурора від обвинувачення,
  • закінчення строків.

Важливо! Порядок оскарження рішень зазначений у статті 212 Кримінального кодексу.

Скарга на постанову про закриття кримінального провадження

Постанови про закриття розглядаються відповідно до Кримінально-процесуального кодексу. Це означає, що суддя гарантує всебічний розгляд справи за умови проведення необхідних експертиз, отримання документів, огляд речей, що мають сенс по справі.

Два головні напрямки оскарження:

  • незаконність дій,
  • необґрунтованість рішення.

Важливо! Строк оскарження постанови слідчого складає 10 календарних днів.

Хто приймає рішення про закриття кримінального провадження

У ході кримінального провадження рішення щодо закриття справи приймається лише слідчим суддею. Клопотання при цьому можуть надаватися від Державного бюро розслідувань чи Генеральної прокуратури України.

Юридична допомога

Кримінальне провадження охоплює нормативні документи, які можуть суперечити один одному. Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» зосереджене на тому, щоб допомогти людині та максимально захистити її інтереси. Телефонуйте сьогодні!

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок