Численна кількість звернень від представників бізнесу та пересічних людей щодо механізму одноразового (спеціального) добровільного декларування, так званої податкової амністії свідчить про зацікавленість громадян у проведенні цієї кампанії.
До повномасштабного вторгнення рф на територію України передбачалося, що податкова амністія мала б тривати тільки до 01 вересня 2022 року, але законодавець продовжив строк для застосування податкової амністії до 01 березня 2023 року.
Що таке податкова амністія?
Податкова амністія є унікальним шансом для будь-якого податкового резидента України вивести свої статки з тіні та почати чистий аркуш оподаткування свої активів, так би мовити це законна можливість уникнути відповідальності за набуття активів, з яких свого часу не сплачувалися податки.
Державі цікава ця кампанія тому, що це найпростіший і лінійний спосіб поповнення держбюджету, особливо за таких важких часів, які ми переживаємо сьогодні.
Із моменту запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування, було задекларовано активів на загальну суму понад 5.3 млрд. грн. та сплачено збір на суму склала 317 млн. грн.
Хто має право скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням?
Відповідно до Податкового кодексу України, скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи (самозайняті особи) – резиденти та фізичні особи, які не є резидентами України (були резидентами на момент отримання об’єктів декларування чи на момент нарахування чи отримання доходів)
Простими словами, це підприємці, які у минулому занижували розмір своїх податкових зобов’язань чи ухилялися від сплати деяких податків та зборів, бізнесмени, які працювали взагалі без будь-якої реєстрації, люди, які отримували всю зарплату або її частину у конверті, заробітчани, які працювали за кордоном без офіційного працевлаштування.
Чи обов’язково брати участь у податковій амністії для фізичних осіб?
Одноразове добровільне декларування є абсолютно добровільним та відбувається лише за бажанням декларантам.
Об’єктами декларування можуть бути:
- валютні цінності: банківські метали, національна валюта (гривня) та іноземна валюта;
- нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості);
- рухоме майно;
- частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
- цінні папери та/або фінансові інструменти;
- права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди.
Фізичні особи, які мають намір скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування, звертаються до банку для відкриття спеціального рахунку.
При цьому, перевірка джерел отримання декларантом доходів, за рахунок яких було одержано таким декларантом активи, контролюючим органом не проводиться.
Які ставки податків під час податкової амністії в Україні?
Ставки податкової амністії різняться залежно від умов та активів, що декларуються:
– 9% – для активів, які знаходяться за кордоном;
– 5% – для активів (грошові кошти, нерухомість, автомобілі та інше рухоме майно), які знаходяться на території України. Для того, щоб амністувати готівкові кошти їх потрібно покласти на спеціальний рахунок у банку та отримати з цього банку відповідну виписку;
– 2,5% – для коштів, які особа вкладе в ОВДП терміном на 1 рік (без можливості дострокового розірвання).
АО “Бачинський та партнери” пропонує Вам кваліфіковану юридичну консультацію на предмет доцільності взяття участі у компанії податкової амністії, під час якої наші юристи допоможуть визначитися з активами, які підлягають під категорію добровільного декларування, що можуть бути задекларовані у цій кампанії, а також допомогти з декларуванням та розрахунком податку.