Правила поводження при затриманні – поради від юриста

Життя непередбачуване і іноді ми можемо опинитися у ситуаціях, коли наша поведінка визначатиме подальший розвиток подій. Однією з таких ситуацій є затримання особи правоохоронними органами.

Затримання – це примусове доставлення особи до відділу поліції та утримування там протягом певного часу. Особа є затриманою з моменту, коли вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд із уповноваженою службовою особою чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою.

Важливість знання правил та належної поведінки при затриманні неможливо переоцінити. В цій статті ми розглянемо ключові поради від юриста щодо правил поведінки під час затримання особи правоохоронними органами.

1 порада при затриманні –залишайтесь спокійним.

Затримання це завжди напружена та стресова для затриманого подія, але важливо уникати надмірних емоцій та агресії, не варто показувати непокору чи застосовувати фізичний опір представникам правоохоронних органів. Вищезазначені дії можуть лише ускладнити ситуацію. Замість цього, зберігайте спокій та контроль над ситуацією.

2 порада при затриманні – зафіксуйте точний час затримання.

Від початку перебування біля працівника поліції, слідчого чи іншої особи, який обмежує ваше пересування, ви можете вважатися затриманим. Зафіксуйте час початку затримання.

Це може бути дуже важливо, адже від цього моменту починається відлік 60 годин для обрання запобіжного заходу судом, якщо ви затримані у рамках кримінального провадження.

3 порада при затримані – потрібно залучити адвоката.

Ви маєте право на правову допомогу та захист. Якщо вас затримали, вимагайте негайного виклику адвоката. Навіть якщо у вас немає свого, за законом працівники поліції повинні запросити адвоката з Центру безоплатної вторинної правової допомоги. Адвокат допоможе вам зрозуміти ситуацію, допоможе підготувати позицію, пояснення та захищати ваші права.

4 порада при затриманні – нічого не говоріть та відмовляйтесь відповідати на запитання працівників поліції.

Як затримана особа, ви не зобов’язані давати будь-які пояснення. Також ви не зобов’язані давати будь-які свідчення чи показання. Дати показання чи пояснення ви завжди зможете у майбутньому. Найкраще зберігати мовчання до прибуття адвоката та порадитись з останнім про те, що казати можна, а що ні. Право зберігати мовчання або свобода від самовикриття може виражатись у праві мовчати (нічого не говорити), право відмовитись відповідати на запитання, право не свідчити проти себе, право бути проінформованим про такі права.

5 порада при затриманні – вимагайте повідомлення близьких про затримання та про ваше місцеперебування.

Згідно із законом «Про Національну поліцію України», КПК України, поліція зобов’язана повідомити про затримання людини її родичів. Тому просіть, щоб про факт вашого затримання повідомили рідних.

6 порада при затриманні – не поспішайте підписувати протокол затримання.

Уважно прочитайте інформацію, яка там зазначена. Ретельно перевірте всі дані про вас, чи вони відповідають дійсності. Вкажіть в протоколі всі зауваження, моменти, з якими ви не погоджуєтеcь. Дуже важливо підписувати із зауваженнями ті місця, які не відповідають дійсності або залишають можливість для двоякого розуміння.

Пам’ятайте, що права кожної людини під час затримання захищені законом. Дотримання простих порад при затриманні можуть забезпечити вам належний захист.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок