Логотип можна порівняти з обличчям компанії. З його допомогою легко виділитись на фоні конкурентів, залишитись в свідомості споживачів. Він допоможе досить легко створити позитивне враження про бренд, відобразити цінності компанії. Якщо логотип стає впізнаваним, інші компанії досить часто намагаються його використовувати для отримання прибутку. Не хочете, щоб вашим успіхом користувались інші, слід зареєструвати авторське право на логотип.
Захистити логотип дуже важливо. Клієнти знайомий бренд часто впізнають саме по логотипу. Досить часто він асоціюється з якістю. Впізнаваний та захищений логотип особливо важливий для відомих бізнесів, так як асоціюється з якістю та викликає довіру. Але реєструвати його слід на початкових етапах роботи.
Які документи потрібні
Для реєстрації авторського права на логотип, необхідно зібрати наступні документи:
- Скласти заяву;
- Надати якісну копію логотипа;
- Надати документ, що підтверджує ваше авторство, наприклад, договір з дизайнером про створення логотипа;
- Оплатити реєстраційний збір;
- Надати особисту інформацію та контактні відомості.
Окрім цих документів, знадобиться скласти пояснювальну записку, в якій буде описана концепція логотипа.
Перед тим, як подати заявку, перевірте, чи не порушує логотип авторських прав інших осіб. Для цього є спеціальні бази даних, за допомогою яких можна переконатись, чи не порушує логотип торгові знаки ін. осіб.
Процес реєстрації авторського права на логотип
- Підготовчий. Необхідно зібрати усі вище перелічені документи.
- Подання заявки. Вона подається до Державної служби інтелектуальної власності. Це можна зробити онлайн.
- Перевірка заявки. Експерти перевіряють унікальність логотипа та відповідність його вимогам.
- Сплата збору. Після подачі звернення сплачується збір. Його сума залежить від типу заявки.
- Отримання свідоцтва. Якщо все зроблено вірно, ви отримаєте відповідний документ, що підтверджує авторське право.
Процедура може тривати декілька місяців. Строк залежить від складності перевірки та завантаженості перевіряючих органів. Щоб уникнути затримок, необхідно вірно зібрати необхідні документи.
Скільки коштує оформити авторське право?
Вартість заявки залежить від декількох чинників. В першу чергу, це спосіб подачі (офлайн чи онлайн), складності в перевірці логотипа та ін. В середньому, зареєструвати авторське право буде коштувати від 2 до 4 тисяч гривень. Для юридичних осіб ця сума буде дещо вища.
Також прийдеться витрати кошти на послуги дизайнерів, юридичний супровід, банківські відсотки та ін.
Як захистити права на логотип
- Реєстрація торгівельної марки. Це додатковий спосіб захистити логотип. Торгова марка дає виключне право використовувати його з комерційною метою.
- Юридичний супровід. Команда юристів, що займаються захистом у сфері індивідуальної власності, розробить стратегію захисту авторських прав та складе документи, що захистять від порушення.
- Моніторинг використання. Це контроль щодо законності використання логотипа іншими особами. Перевірити можна за допомогою спеціальних сервісів.
- Судовий захист. Якщо ви виявили факт незаконного використання вашого логотипа, за захистом та компенсацію слід звернутися до суду. Зареєстровані авторські права на логотип, значно полегшують доведення факту його незаконного використання.
- Поновлення захисту. В разі внесення до логотипа змін, їх також треба зареєструвати.
Захист логотипа – це необхідний крок для бізнесу, котрий хоче захистити свою продукцію та досягти успіху на ринку. Його реєстрація гарантує юридичний захист. Навіть, якщо ваш бренд нікому не відомий, через певний час цей крок окупиться.
Покваптесь з реєстрацією логотипа, чим скоріше ви це зробите, тим швидше отримаєте захист. Пам’ятайте, що ця процедура може зайняти деякий час. Захищення логотипа – безпека вашого бізнесу.