Реєстрація ОІВ в Митному реєстрі об’єктів права інтелектуальноївласності

Клієнт звернувся з проблемою порушення прав власника торговельної марки з (міжнародною реєстрацією), дія якої поширюється на територію України. Попри наявність офіційного дистриб’ютора, відбувався імпорт без згоди правовласника ТМ, що суттєво вплинуло на ринок ціноутворення.

Відтак, з метою недопущення нелегального імпорту товарів з зображенням вказаної торговельної марки було прийнято рішення щодо її реєстрації в Митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності. Після збору необхідних документів, реєстрацію було здійснено за допомогою Єдиного державного інформаційного порталу «Єдине вікно міжнародної торгівлі». Вказаний процес є доволі часозатратним та скрупульозним. Від грамотності заповнення заявки залежить можливість співвіднесення даних інспектором митниці оригінальних товарів з контрафактними, та й загалом задоволення такої заяви.

 

До заяви про реєстрацію об’єкта ПІВ у митному реєстрі додаються такі документи:

1) документ, що підтверджує реєстрацію ПІВ в Україні/міжнародну реєстрацію (якщо дія поширюється на територію України);

2) довіреність, якщо заява подається представником (бажано на строк, не менше, ніж 6 місяців);

3) опис об’єкта ПІВ (тут важливо максимально точно описати об’єкт ПІВ);

Консультація юриста

4) опис методу ідентифікації;

5) інформація про маршрут, пакування тощо;

6) фотографічне зображення товарів, що підозрюються у порушенні ПІВ за наявності та інші відомості.

У випадку виявлення товарів з зображенням торговельної марки під час проходження митних формальностей, представник митниці призупиняє митне оформлення та повідомляє правовласника. Правовласник має право звернутися з позовом до суду разом з заявою про забезпечення позову (однак, слід пам’ятати про принцип вичерпання прав), предметом якого є захист належних йому прав інтелектуальної власності.

Хоча боротьба з контрафактом є складним та тривалим процесом, який вимагає комплексного підходу та вибудови чіткого алгоритму юридичних дій, реєстрація об’єкта ПІВ в Митному реєстрі відіграє не посереднє значення у цьому процесі.

Таким чином, успішна реєстрація ІВ на митниці сприяє мінімізації контрафактної продукції та відновленню порушених прав власника ТМ.

Якщо у вас є підстави вважати, що ваші інтелектуальні права порушені, юристи АО «Бачинський та партнери» зможуть забезпечити вам належний супровід в процесі захисту ваших прав.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок