Реєстрація платником ПДВ в Україні

Зважаючи на те, що податок на додану вартість (ПДВ) платить більшість підприємців та юридичних осіб, що в свою призводить до значного відсотку всіх податкових надходжень до державного бюджету, можна зробити висновок про масштабність та обов’язковість саме цього податку серед інших. А отже є необхідність розібратися в основних нюансах стосовно реєстрації платником ПДВ.

Згідно податкового законодавства реєстрація ПДВ є обов’язковою та добровільною! І тут все просто: якщо протягом останніх 12 календарних місяців загальній обсяг оподаткованих операцій перевищив 1млн.грн. – виникає обов’язок реєструватися платником ПДВ, відповідно якщо мільонний поріг не пройдено, то здійснюється добровільна реєстрація платником ПДВ.

Слід зауважити, що законом встановлені особи які зобов’язані сплачувати ПДВ, але якщо їх система оподаткування не надає можливості стати платником ПДВ, то вони просто не зможуть реєструвати себе у якості платника ПДВ, і спочатку прийдеться перереєструватися або на іншу групу єдиного податку або на загальну систему.

Претендент на реєстрацію платником ПДВ подає реєстраційну заяву за встановленою формою, до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації виключно в електронному вигляді, за встановленими строками:

  • при добровільній реєстрації (можна вказати бажану дату реєстрації) не пізніше 10 календарних днів до податкового періоду;
  • при обов’язковій реєстрації не пізніше 10 числа календарного місяця, що йде за місяцем, коли вперше досягнуто мільонного обсягу.

Додамо, що додавати до заяви ще будь-які документи не потрібно, але за бажанням вам це не заборонено зробити або додати за зверненням контролюючого органу для уточнень.

Після отримання заяви, у триденний строк контролюючим органом вноситься запис до реєстру платників ПДВ суб’єкта господарювання як платника ПДВ (звісно при відсутності підстав для відмови у реєстрації) та присвоюють 12-значний податковий номер.

Надати підтримку та обґрунтовані відповіді на питання щодо реєстрації можуть кваліфіковані спеціалісти податкового права, що в свою чергу допоможе вчасно провести процедуру реєстрації, уникнути штрафів та непотрібних витрат та безпроблемно отримати статус платника ПДВ.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок