СЛОГАН ЧИ ЛОГОТИП
Чим відрізняються підприємства, що випускають одну і ту ж продукцію? Ми не говоримо про якість товару, розміри упаковки та вартості. Ми говоримо про візуальну чи слухову відмінність. Торгова марка (ТМ) чи товарний знак — індивідуальний спосіб виділення серед інших, силу впливу якого на споживачів важко передати. Це може бути слово, слоган, зображення, символ та комбінація з усього перерахованого вище. Словесна марка складається з вигаданого словосполучення або взятого з повсякденного мовлення. У ній відсутні образотворчі елементи, але літери можуть набувати будь-яких форм. До образотворчої відносяться малюнки предметів, навіть тривимірне поєднання букв входить до цієї категорії. Найбільш поширені комбіновані знаки, що складаються із зображення та слова або набору слів, цифр та літер. Найостаннішими вигаданими стали тривимірні марки.
ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА УКРАЇНІ
У судах нерідкі позови про неправомірне використання торгової марки третьою особою без згоди власника. У процесі слухань з’ясовується, що її не було зареєстровано офіційно, тому їй можуть розпоряджатися всі охочі. Саме для захисту інтелектуальної власності украй бажано зареєструвати торговельну марку в Україні. Після державної реєстрації повні права на марку переходять її власнику, і подальше використання третіми особами можливе лише з дозволу власника. Можна сміливо сказати, що реєстрація ТМ наділяє власника великої правової охороною. Подати документи може фізична чи юридична особа чи група осіб – громадянство у цьому випадку не має значення. Якщо ж з’ясовується, що є кілька пакетів документів на схожу марку, то свідоцтво видається на основі пакета з більш ранньою подачею. Законодавство передбачає захист торгової марки на 10 років із правом нескінченного продовження на такий самий термін. Зареєструвати товарний знак в Україні можна самостійно. Для цього потрібно зібрати необхідний пакет документів та подати до державних органів. Далі відбувається до болю знайомий процес. Вас постійно «пинатимуть» з кабінету до кабінету, вимагаючи все нові та нові папери. У результаті ця кількість на якість не переросте, та й заплачена вартість не тільки матеріально, як морально буде високою. Тому для тих, хто подає документи, гостро стоїть питання де краще і як зареєструвати торгову марку і скільки це коштує. Для цього потрібно зібрати необхідний пакет документів та подати до державних органів. Далі відбувається до болю знайомий процес. Вас постійно «пинатимуть» з кабінету до кабінету, вимагаючи все нові та нові папери. У результаті ця кількість на якість не переросте, та й заплачена вартість не тільки матеріально, як морально буде високою. Тому для тих, хто подає документи, гостро стоїть питання де краще і як зареєструвати торгову марку і скільки це коштує. Для цього потрібно зібрати необхідний пакет документів та подати до державних органів. Далі відбувається до болю знайомий процес. Вас постійно «пинатимуть» з кабінету до кабінету, вимагаючи все нові та нові папери. У результаті ця кількість на якість не переросте, та й заплачена вартість не тільки матеріально, як морально буде високою. Тому для тих, хто подає документи, гостро стоїть питання де краще і як зареєструвати торгову марку і скільки це коштує.
ЮРИСТ З РЕЄСТРАЦІЇ
Україна, особливо Київ, «кишить» конторами, що пропонують реєстрацію торгової марки за адекватною ціною. Але справа не у вартості, а у часі. Стандартна процедура займає рік і більше, що тривалий термін. Досвідчений київський адвокат відразу підкаже необхідний пакет документів, самостійно його перевірить і внесе зауваження. В українському законодавстві зазначені обмеження щодо вигляду та форми торгової марки тому, щоб кілька разів не намагатися реєструвати знак, краще довірити вичитку юристу. У нього на руках має бути свій шаблон заяви та форм, які заповнює подаючий. Також юрист зобов’язаний перевірити існуючу базу свідоцтв — чи там немає чогось схожого. Усе це економить дорогоцінний час розгляду державних органах. Важливим плюсом є також можливість віддаленої роботи.