Архівна робота

Пошук архівних довідок про народження, укладення шлюбу та смерть особи на території України є досить поширеним явищем, особливо серед іноземців, які готують документи для імміграції до України або планують отримати українське громадянство на підставі територіального походження.

У багатьох випадках іноземці, які бажають отримати українське громадянство чи заснувати своє право на імміграцію до України, потребують підтвердження факту народження їхніх родичів на території України, і саме в цих випадках на допомогу приходить архівний пошук.

Для чого звертатися в архів?

Найпоширенішими підставами для звернення в архів, як вже було зазначено, є необхідність встановлення факту народження особи на території України для подальшого звернення за набуттям українського громадянства чи отриманням дозволу на імміграцію в Україну, або ж пошук документів, які підтвердили б родинні зв’язки між особами.

У процесі звернення до архівних установ для отримання довідки про народження родичів на території України, особа може отримати інформацію, яка стосується лише себе, осіб, що перебувають на її утриманні, під опікою або піклуванням, а також інформацію про померлу дружину (чоловіка) або близьких родичів (батьків, дітей, сестер, братів, бабусь, дідусів та ін.).

З огляду на конфіденційність та захист персональних даних, архівні установи мають обмеження щодо надання інформації про інших осіб, які не мають прямого стосунку до особи, яка звертається за довідкою. Це відбувається відповідно до вимог законодавства з питань захисту персональних даних.

Важливо!

Процес отримання архівної довідки може варіюватися в залежності від конкретного архіву та його внутрішніх правил. Рекомендується заздалегідь з’ясувати процедуру та вимоги архіву, з яким ви плануєте звернутися, і виконувати їх належним чином для успішного отримання архівної довідки.

Чому в архіві немає інформації про особу?

Дуже часто трапляються випадки, коли інформація в архіві відсутня. На це впливає безліч факторів, одним з яких є історичне минуле України. Внаслідок воєн Україна зазнала значних руйнувань, було знищено велику кількість населених пунктів, будівель і в тому числі архівів з усім, що в них знаходилося.

Іншим чинником є неправильне написання імен та прізвищ, їх зміна внаслідок укладення шлюбу тощо. Саме тому ми радимо вказувати у запиті декілька варіантів  написання. Це, звичайно, збільшить шанс знайти архівні записи про особу, однак отримані результати можуть відрізнятись написанням імен та прізвищ, що створить проблеми з їх використанням.

Чим ми будемо корисні:
  • Надання консультацій
  • Підготовка документів для звернення до архівної установи
  • Отримання інформації з архівних установ
  • Судове представництво у справах про встановлення родинних відносин

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок