Всі фізичні особи-підприємці мають звітувати за минулий рік.
Які строки подання декларації?
Платники єдиного податку 1,2 групи й 3 групи мають різні електронні форми та різні терміни подання декларації:
у 1 та 2 групи – форма F0103406 – звітують до 29 лютого 2024 р. за весь 2023 рік.
у 3 групи (3%, 5%) – форма F0103308 – звітують до 9 лютого 2024 р. за 4 квартал 2023 рік накопичувальним підсумком.
Щоб не було штрафів за несвоєчасне подання звітності та сплату зобов’язань за період дії військового стану, ФОП потрібно підтвердити неможливість виконання обов’язку з подання звітності.
Зокрема, уникнення відповідальності можливе, якщо податковий обов’язок був не виконаний через форс-мажор. Щоб скористатися цим звільненням, ФОП слід довести, що невиконання обов’язку щодо подання звітності чи сплати податків пов’язано саме з форс-мажором. Наприклад, якщо ФОП не платить ЄП тільки через те, що в нього були відсутні кошти на рахунку, то вважати це форс-мажором не можна. А отже, і розраховувати на звільнення від відповідальності не слід.
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачена Податковим кодексом України.
Розмір штрафу за несвоєчасне подання звітності складає 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі вже 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Тому якщо ФОП подав із запізненням всі три декларації з ЄП в один день (до того часу, як на ФОП був накладений протягом року штраф згідно з п. 120.1 ПКУ), то йому доведеться сплатити штраф у розмірі 1020 грн (340 грн х 3).
Також читайте: Як зареєструвати ФОП: інструкція по відкриттю у 2024 році
Які існують штрафи за несвоєчасну сплату зобов’язань?
Наприклад, за несвоєчасну сплату єдиного податку ФОП загрожує штраф у розмірі:
— 5 % суми податкового боргу — при простроченні до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання;
— 10 % суми податкового боргу — якщо сплату прострочено більше ніж на 30 календарних днів.
Стосовно несплати ЄСВ зазначу, що в даному випадку настає адмінвідповідальність навіть у воєнний час . Тому податківці можуть застосувати адміністративній штраф за ст. 1651 КпАП у розмірі від 680 до 1360 грн.
Надати ж допомогу в складанні та поданні фінансової звітності – завжди допоможуть спеціалісти з відповідного напрямку діяльності АО “Бачинський та партнери“.