Як отримати ліцензію на міжнародні перевезення

Міжнародні перевезення є видом діяльності, що передбачає наявність ліцензії. АО «Бачинський та партнери» має досвід та знає усі деталі отримання ліцензії на міжнародні перевезення пасажирів та міжнародні перевезення вантажів.

Якщо плануєте починати бізнес у сфері міжнародних перевезень, ви повинні бути зареєстровані як фізична особа-підприємець або ж мати компанію (для прикладу, товариство з обмеженою відповідальністю).

 

Які є ліцензії на міжнародні перевезення

Види міжнародних перевезень вантажів:

  • міжнародні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями;
  • міжнародні перевезення вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів).

Тобто міжнародні перевезення вантажів класифікуються залежно від того чи є вантаж небезпечним.

Зверніть увагу! Небезпечними вантажами є речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які можуть під час перевезення спричинити вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд, заподіяти шкоду довкіллю, призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин і які віднесено до одного з класів небезпечних речовин.

Для прикладу, небезпечними вантажами є займисті гази, пестициди, пірофорні речовини, органічні пероксиди тощо.

Консультація юриста

Види міжнародних перевезень пасажирів:

  • міжнародні перевезення пасажирів на таксі.
  • міжнародні перевезення пасажирів легковими автомобілями на замовлення.
  • міжнародні перевезення пасажирів автобусами.

В залежності від конкретного виду перевезень, будуть відрізнятися вимоги до водіїв, необхідних транспортних засобів, пакету документів тощо.

Щоб одержати ліцензію на міжнародні перевезення потрібно зібрати необхідний пакет документів, подати його до органу ліцензування, очікувати їх розгляду та прийняття рішення про видачу ліцензії. Органом ліцензування у сфері міжнародних перевезень є Укртрансбезпеки. Подавати документи зараз можна онлайн через інформаційну систему Укртрансбезпеки «Шлях» за покликанням: https://shlyah.dsbt.gov.ua/.

Щоб мати доступ до системи «Шлях», потрібно авторизуватися за допомогою електронного цифрового підпису.

За допомогою «Шляху» можна сформувати заяву про отримання ліцензії та додати необхідний пакет документів. Сама система «Шлях» підказуватиме які конкретно документи потрібно подати.

Зверніть увагу, що на період дії воєнного стану є 2 порядки отримання ліцензії на міжнародні перевезення: загальний та спрощений (ліцензія на період воєнного стану).

Також може бути корисним: Ліцензія на внутрішні перевезення

Консультація юриста

Ліцензія на міжнародні перевезення на період воєнного стану

Ліцензія на період воєнного стану діє до припинення воєнного стану та ще протягом 90 днів після його припинення або скасування.

Ліцензію на період воєнного стану на міжнародні перевезення пасажирів можна одержати лише на такі види міжнародного перевезення як міжнародні перевезення пасажирів автобусами, міжнародні перевезення вантажів (в тому числі небезпечних).

Крім цього, такі перевезення повинні бути необхідними для забезпечення захисту інтересів держави. Для ліцензії на період воєнного стану достатньо лише заповнити заяву, вказати відомості про наявні транспортні засоби та додати свідоцтва про реєстрацію таких транспортних засобів.

Пакет документів для звичайної ліцензії на міжнародні перевезення

Звичайна ліцензії на міжнародні перевезення, на відмінну від ліцензії на період воєнного стану, є безстроковою. Проте, і процедура її одержання є дещо складнішою, оскільки перелік необхідних документів є об’ємнішим. А саме потрібно буде подати такі документи:

  • відомості про матеріально-технічну базу, яка забезпечує виконання технологічних операцій, або договорів про виконання таких операцій (Додаток 2 Ліцензійних умов).
  • відомості про транспортні засоби (Додаток 3 Ліцензійних умов).
  • завірені копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та тимчасових реєстраційних талонів, якщо передбачено їх оформлення;
  • відомості про спеціальне обладнання транспортних засобів, які використовуються для перевезень пасажирів на таксі (Додаток 4 Ліцензійних умов) – стосується лише таксі.
  • відомості про кваліфікацію персоналу (Додаток 5 Ліцензійних умов).

Строк розгляду заяви, поданих документів та прийняття відповідного рішення становить 10 днів. Проте, у період дії воєнного стану та у зв’язку з онлайн формою отримання ліцензії, Укртрансбезпеки приймає рішення швидше – приблизно протягом 2-3 днів.

Видача ліцензії на міжнародні перевезення пасажирів не є безкоштовно. Державний збір за її отримання становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб, що діє на день прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії. Станом на сьогодні це 2 481 гривень.

Здійснення міжнародних перевезень без ліцензії не допускається. Звичайно, порушення вимог щодо одержання ліцензії передбачає відповідальність, а саме штраф від 17 000 гривень до 34 000 гривень з конфіскацією знарядь виробництва і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, або без такої. Значно вигідніше буде одноразово сплатити порівняно недорогий збір за ліцензію, аніж стикатися із проблемами, штрафами, пов’язаними із відсутністю ліцензії.

Якщо ви не впевнені у тому чи відповідаєте вимогам ліцензійних умов для здійснення діяльності з міжнародних перевезень пасажирів, вантажу або ж потребуєте допомоги чи супроводу у отриманні ліцензії на міжнародні перевезення, юристи АО «Бачинський та партнери» проаналізують вашу конкретну ситуацію та зможуть надати кваліфіковану правову допомогу.

Також читайте: Реєстрація торгової марки. Відповіді на найбільш поширені запитання

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок