Як подати до суду на пластичного хірурга: покроковий гід

Пластична хірургія іноді стає останнім шансом на успішне особисте життя. Сьогодні це майже єдиний шанс швидко покращити зовнішність. Проте, інколи робота пластичного хірурга призводить до суттєвих ускладнень. В таких випадках пацієнти мають право звернутись до суду з позовом про відшкодування завданої шкоди.

У статті ми розглянемо, в яких випадках можна звертатись до суду, які кроки для цього варто зробити. Коли потрібна допомога юриста.

 

За яких умов можна подати до суду на пластичного хірурга

Щоб подати позов до суду проти пластичного хірурга, необхідно довести факт недбалості з його боку, порушення стандартів надання медичних послуг або обману пацієнта. Ось найпоширеніші причини звернення до суду:

  1. Погіршення здоров’я чи зовнішності внаслідок надання некваліфікованих послуг. Це може бути: асиметрія обличчя після операції, залишення рубців, ускладнення, яких можна було уникнути.
  2. Порушення умов договору. Ненадання послуг, передбачених умовами договору.
  3. Ненадання інформації про можливі ризики. Пацієнта не було проінформовано про можливі наслідки для здоров’я або можливі ускладнення.
  4. Відсутність належного догляду після операції. Це може бути неналежний догляд, ненадання реабілітаційних рекомендацій чи допомоги при ускладненні.

Але для доведення цих обставин необхідно мати переконливі докази. Це можуть бути медичні документи, фотографії, зроблені до операції та після, пояснення експертів.

Подання позову проти пластичного хірурга: основні кроки

  1. Процес повинен початись зі збору доказів. Потрібно мати договір, чеки, виписки з медичної установи, результати аналізів та ін. Можна додати фотографії з наслідками операції.
  2. Консультація адвоката. Перш ніж звертатися до суду, необхідна консультація фахівця. Юрист допоможе зібрати докази, скласти заяви.
  3. Проведення експертизи. В більшості випадків знадобиться медична експертиза, яка може бути призначена судом або зроблена до суду і надана серед інших доказів.
  4. Складання позовної заяви. В ній вказується перелік порушених прав, обґрунтовуються позовні вимоги до клініки. Це може бути матеріальна та моральна шкода, сплата за реабілітацію та ін.
  5. Звернення до суду. Позов подається до суду за місцем знаходження клініки. Також необхідно буде сплатити судовий збір.

Коли потрібна допомога юриста

На кожному етапі справи знадобиться допомога юриста:

  • Під час перемовин з клінікою. В деяких випадках спір можна вирішити у досудовому порядку. Інколи відповідач добровільно погоджується на виплату компенсації;
  • Збір доказів. Юрист підкаже, які документи слід подати до суду, які з них мають найбільшу вагу;
  • Складання позовної заяви. Юрист допоможе кваліфіковано скласти позовну заяву, уникнути можливих помилок;
  • Представництво в суді. До цього етапу слід переходити коли всі інші засоби вичерпані.

Оскарження рішення суду

Якщо суд не задовольнив вимоги, ви маєте право подати апеляційну скаргу. Для цього:

  1. Зберіть необхідні документи, що можуть вплинути на розгляд справи;
  2. Знайдіть юриста, котрий надасть кваліфіковану допомогу.

Звернення до суду щодо дій пластичного хірурга – справа не з легких. Щоб виграти її необхідна ретельна підготовка. Слід зібрати докази, звернутись по допомогу до кваліфікованого юриста. Ваше право на якісні медичні послуги захищене законом, в разі, якщо права суттєво порушені, необхідно відновити справедливість.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок