Звільнення військовослужбовця на підставі виховання дитини, хворої на тяжкі захворювання/хвороби

Більшість військовослужбовців знаходяться у скрутному становищі, бо діти потребують уваги, але не має змоги приїхати додому. Коли у дитини важке захворювання є підстави звільнитися відразу. Знання норм нового закону про військову службу дає загальне уявлення про порядок звільнення, а додатково ще існує фактичний детальний порядок звільнення на практиці.

Сімейний кодекс України чітко регулює питання виконання батьком та матір’ю їх батьківських обов’язків. Враховуючи важливість забезпечення опіки та захисту дітей з особливими потребами, законодавство України надає можливість звільнення з військової служби батькам, які виховують дітей, які потребують особливого догляду і медичного спеціалізованого обслуговування.

Це важливий крок в забезпеченні прав людини і гідності, а також створенні умов для нормального життя та користування правами родин з дітьми, які потребують особливої уваги та медичної допомоги.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ЗВІЛЬНЕННЯ?

Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачає, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби.

Однією з підстав звільнення від проходження військової служби відповідно до  Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», є:

  • Виховання дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність, за умови що такі особи не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

Також буде корисним: Звільнення з військової служби за станом здоров’я.

 

Консультація юриста

ЯКІ ХВОРОБИ НАЛЕЖАТЬ ДО ТЯЖКИХ ПСИХІЧНИХ РОЗЛАДІВ

Кабінет міністрів України від 27 грудня 2018 р. затвердив Постанову
№ 1161 «Про перелік тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг.»

Відповідно до вказаної постанови тяжкими психічними розладами вважаються: неуточнена деменція, інші психічні розлади внаслідок ураження чи дисфункції головного мозку або внаслідок соматичної хвороби, розлади особистості та поведінки внаслідок хвороби, ушкодження або дисфункції головного мозку, органічний або симптоматичний психічний розлад, неуточнений, шизофренія,біполярний афективний розлад, дитячий аутизм та інші тяжкі психічні розлади.

ЩО РОБИТИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВАС БУЛО ЗВІЛЬНЕНО?

Військовослужбовці, які виховують дитину, хвору на тяжкі психічні розлади, мають право подати заяву про звільнення зі служби за власним бажанням. Це надає їм можливість надати необхідну підтримку і догляд за своєю дитиною, яка потребує особливого лікування та догляду через тяжкі психічні розлади.

Для отримання звільнення військовослужбовці мають подати документи, які підтверджують діагноз та стан здоров’я дитини, а також рекомендації лікарсько-консультативної комісії медичного закладу. Це надає докази тяжкості психічних розладів та потреби в постійному нагляді.

Рішення щодо звільнення військовослужбовця на цій підставі приймається керівництвом РТЦК та СП, командирами підрозділів ЗСУ, і військовослужбовець звільняється зі служби з врахуванням гуманітарних та сімейних обставин.

Це законодавче положення надає батькам можливість приділити належну увагу і догляд своїм дітям, які потребують особливого медичного та психологічного супроводу через тяжкі психічні розлади. Забезпечення цього права сприяє створенню гуманних та справедливих умов для військовослужбовців, які виховують дітей із специфічними потребами.

Читайте також: Звільнення військовослужбовця у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років.

ЧОМУ ВАРТО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЮРИСТА

Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, – спрямовані на захист прав військовослужбовців та забезпечення їхньої соціальної захищеності у складних умовах воєнного стану. Військові, які стоять на захисті Батьківщини, повинні мати впевненість, що їх права і потреби також беруться до уваги та підтримуються державою.

Усі військовозобов’язані та військовослужбовці та батьки, які мають дітей хворих на тяжкі психічні розлади, повинні бути ознайомленими з цими правами та можливістю звільнення зі служби. Забезпечення відповідних умов та правових гарантій для цієї категорії громадян сприяє створенню справедливого та гуманного суспільства, де кожна людина має можливість забезпечити добробут та розвиток своєї родини.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?

Висококваліфіковані адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» надають клієнту необхідну юридичну допомогу в підготовці заяв, звернень, запитів та збору інших необхідних документів для вирішення проблеми клієнта. Ми розуміємо, на скільки важливий даний процесу та його вплив на майбутнє життя для кожного клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок
Віртуальна АТС
Віртуальна АТС
Хочете, зателефонуємо
у зручний для Вас час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ