Порядок реєстрації торговельної марки

Якщо Ви маєте намір зареєструвати торговельну марку, Вам,  насамперед, потрібно визначитися із її позначенням (зовнішнім виглядом). Правова охорона надається 4 видам позначень: словесне, графічне, об’ємне або комбінація вищезазначених позначень.

Документи, необхідні для реєстрації торгової марки

Згодом, після того, як Ви визначили для себе конкретне позначення торговельної марки, необхідно підготувати пакет документів для її безпосередньої реєстрації – заявку. Заявка може подаватися як персонально заявником, так і через патентного повіреного або іншу довірену особу. Запам’ятайте, заявка має стосуватися виключно одного знаку, подаватися українською мовою та складатися з таких документів:

– Заява про реєстрацію встановленого зразка;
– Зображення знака розміром 8х8 (якщо позначення має словесну частину, то додатково подається опис знака);
– Перелік згрупованих за МКТП, для яких заявник просить зареєструвати торговельну марку.

Якщо заявка подається через представника заявника, то додатково подається довіреність довільної форми, без нотаріального посвідчення. За подання заявки обов’язково сплачується збір, розмір якого залежить від кількості класів МКТП. Квитанція про сплату збору може подаватися разом із заявкою або ж впродовж 2 місяців з дня подання заявки.

Подана для реєстрації торговельної марки заявка підлягає 2 видам експертиз: формальній і кваліфікаційній. При формальній експертизі здійснюється перевірка дотримання всіх вимог з оформлення заявки відповідно до вимог законодавства, наявності квитанції про сплату збору, а також встановлюється безпосередньо дата подання заявки.

Під час кваліфікаційної експертизи здійснюється перевірка відповідності заявленного позначення умовам надання правової охорони. Власне, після проведення кваліфікаційної експертизи уповноважений орган приймає рішення про реєстрацію торговельної марки, або, навпаки – про відмову у реєстрації.

Законодавством не встановлено конкретного строку розгляду заявки, проте, як правило, він становить 14-18 місяців.

Впродовж 3 місяців з моменту отримання позитивного рішення про реєстрацію торговельної марки власник торговельної марки повинен обов’язково  сплатити державне мито за видачу свідоцтва та окремо збір за публікацію відомостей про реєстрацію торговельної  марки в офіційному бюлетені Українського інституту інтелектуальної власності. Свідоцтво видається протягом місяця з дня державної реєстрації торговельної марки.

Додатково див. наші послуги у сфері інтелектуального права.

Адвокатське об’єднання “Бачинський, Коломієць і партнери” надає весь комплекс послуг, пов’язаних із реєстрацією торговельної марки, тому, якщо у Вас виникли труднощі у підготовці та оформленні всіх необхідних документів для проведення реєстрації звертайтеся за телефонами: + 38 096 002 01 00; 032 247 35 44

Порядок реєстрації торговельної марки

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок