Чи можуть призвати офіцерів запасу

Станом на 2023 рік в Україні продовжує діяти воєнний стан та загальна мобілізація. Доволі актуальним залишається питання про призов військовозобовʼязаних чоловіків, зокрема питання про призов офіцерів запасу. У цій статті розглянемо особливості призову офіцерів запасу в Україні у 2023 році.

Статус офіцера запасу

Офіцер запасу – громадянин України, що отримав диплом бакалавра (або вищого освітнього ступеню), пройшов курс підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склав іспит та атестований до офіцерського складу.

Офіцери запасу відповідно до Закону України «Про військовий обовʼязок і військову службу» мають статус військовозобовʼязаних.

Призов офіцерів запасу у 2023 році

Щоб розуміти особливості призову офіцерів запасу у 2023 році, потрібно врахувати, що станом на сьогодні в Україні проголошено загальну мобілізацію. Це означає, що призов офіцерів запасу сьогодні здійснюється відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Оповіщення про необхідність прибути до ТЦК та СП для офіцера запасу може йому вручатись як за місцем проживання, так і за місцем роботи або навіть на вулиці.

Призов офіцерів запасу можливий після проходження ними військово-лікарської комісії, якщо за її висновком офіцер запасу не буде визнаний непридатним до військової служби із виключенням його з обліку. Так, обмежена придатність не впливає на можливість призову офіцера запасу, а лише впливає на рід військової служби, місце несення військової служби та види діяльності, які для нього допустимі.

Для проходження медичного огляду офіцерові запасу дадуть відповідне направлення на проходження медичного огляду.

Формою призову офіцера запасу у 2023 році є мобілізаційне розпорядження.

Після отримання мобілізаційного розпорядження офіцер запасу зобовʼязаний зʼявитись до військової частини або на збірний пункт протягом строку, зазначеного у мобілізаційному розпорядженні. Важливо розуміти, що у випадку неявки за мобілізаційним розпорядженням, існують ризики притягнення офіцера запасу до кримінальної відповідальності за ухилення від призову.

Замовити дзвінок

Відстрочка від призову офіцера запасу

За загальним правилом, офіцери запасу підлягають призову під час загальної мобілізації. Проте, існують конкретні чітко передбачені законом випадки, коли офіцери запасу не підлягатимуть призову. Ці підстави визначає стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Серед підстав, за яких офіцер запасу не підлягає призову можемо зустріти наявність у такого інвалідності, здійснення ним постійного догляду, наявність на утриманні 3 або більше дітей чи однієї дитини із інвалідністю.

Кожна ситуація є індивідуальною, а положення закону не завжди зрозумілі, тому щоб переконатися чи офіцер запасу підлягає призову чи ні, варто проконсультуватися із досвідченим юристом.

Юристи АО «Бачинський та партнери» з радістю проконсультують вас із питань призову офіцерів запасу або ж з будь-яких інших питань про мобілізацію в Україні.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок