Звільнення військовослужбовця на підставі інвалідності одного з батьків

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Новий закон передбачає, якщо у військовозобов’язаного є на утриманні батьки з інвалідністю 1 або 2 групи, але при цьому його подружжя є військовозобов’язаним.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачає, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби якщо не бажають продовжувати нести службу.

Однією з підстав звільнення від проходження військової служби відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», є:

  • військовослужбовець може звільнитися звійськової служби, якщо має  дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II груп.

Тож, акцентуємо увагу на тому, що Закон  дозволяє звільнення з військової служби у зв’язку з наявністю батьків (матері або батька) з інвалідністю лише І чи ІІ групи інвалідності. Як бачимо, закон обмежується наявністю І або ІІ групи інвалідності у власних батьків чи батьків дружини (чоловіка), тому якщо у матері/батька наявна ІІІ група інвалідності, підстава для такого звільнення не є передбачена законом.

ЩО РОБИТИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВАС БУЛО ЗВІЛЬНЕНО?

Для звільнення з військової служби військовослужбовцю, який має одного зі свої батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II груп, необхідно скласти рапорт на ім’я командира військової частини разом з додатками – чітко визначеним Законодавством переліком документів.

ЯКА ПРОЦЕДУРА ЗВІЛЬНЕННЯ?

Як ми й зазначали, вам потрібно подати рапорт на ім’я командира військової частини з вищенаведеними документами, які будуть виступати додатками до рапорта.

Рапорт варто підготувати в 2 екземплярах, перший – для подання командиру, другий рапорт готується для того, щоб вам поставили відмітку про прийняття та реєстрацію документа.

Командир погоджує рапорт, проводить з вами бесіду з питань звільнення і складає аркуш бесіди, за наявності підстав готує розрахунок вислуги років.

ЧОМУ ВАРТО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЮРИСТА

Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, а також зміни та доповнення до вказаних Законів, також “Порядок проходження медико-соціальної експертизи та проходження ВЛК військовослужбовцями та військовозобов’язаними” зміни до Законів, в тому числі Закон України № 8009 від 14.07.2023 – спрямовані на захист прав військовослужбовців та забезпечення їхньої соціальної захищеності у складних умовах воєнного стану. Військові, які стоять на захисті Батьківщини, повинні мати впевненість, що їх права і потреби також беруться до уваги та підтримуються державою.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?

Висококваліфіковані адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» надають клієнту необхідну юридичну допомогу в підготовці заяв, звернень, запитів та збору інших необхідних документів. Ми розуміємо, на скільки важливий даний процесу та його вплив на майбутнє життя для кожного клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок