Цільова мобілізація: що це та кого можуть призвати

Посилення мобілізації у 2024 році змушує людей занурюватися у законодавчу базу, шукати шляхи виходу з проблемної ситуації. Категорія громадян, які підлягають призову по мобілізації під час дії особливого періоду доволі велика, але це не означає, що всі завтра вступлять до лав ЗСУ.

Існую чіткими пункти нового закону, які визначаються перелік документів для отримання відстрочки від призову.

У сучасних умовах забезпечення національної безпеки України, цільова мобілізація стає важливим інструментом для формування та підтримки резервів обороноздатності. У цій статті ми розглянемо правовий аспект та юридичні виклики, пов’язані з цільовою мобілізацією в Україні в поточному році.

ЩО ОЗНАЧАЄ ЦІЛЬОВА МОБІЛІЗАЦІЯ?

Цільова мобілізація – це система, яка передбачає відбір та призов громадян на виконання певних функцій у сфері оборони та безпеки країни відповідно до потреб національної оборони. Цей вид мобілізації дозволяє залучити спеціалістів з різних сфер.

Як передбачає проект Закону України №7144 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану» цільова мобілізація можлива також у відновлювальний період після завершення бойових дій для ліквідації їх наслідків.

Особи, яких мобілізували при цільовій мобілізації не будуть виконувати бойових завдань, не будуть брати участь у бойових діях. Проте, такі мобілізовані будуть залучатись відповідно до певних відновлювальних робіт.

Строки, обсяги, порядок цільової мобілізації визначатиметься президентом України у відповідному указі.

ЦІЛЬОВА МОБІЛІЗАЦІЯ ― ХТО ПІД НЕЇ ПІДПАДАЄ

До цільової мобілізації будуть залучатись особи, що працюють у цивільному захисті та за потреби також інші особи, які є працездатними та мають задовільний стан здоров’я.

У випадку, якщо у вас залишились запитання про цільову мобілізацію в Україні, звертайтесь в АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «Бачинський та партнери», де кваліфіковані юристи нададуть нам якісну правову допомогу з питань мобілізації.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок