У сучасних умовах забезпечення національної безпеки України, цільова мобілізація стає важливим інструментом для формування та підтримки резервів обороноздатності. У цій статті ми розглянемо правовий аспект та юридичні виклики, пов’язані з цільовою мобілізацією в Україні в поточному році.
Що означає цільова мобілізація?
Цільова мобілізація – це система, яка передбачає відбір та призов громадян на виконання певних функцій у сфері оборони та безпеки країни відповідно до потреб національної оборони. Цей вид мобілізації дозволяє залучити спеціалістів з різних сфер.
Як передбачає проєкт Закону України №7144 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану» цільова мобілізація можлива також у відновлювальний період після завершення бойових дій для ліквідації їх наслідків.
Особи, яких мобілізували при цільовій мобілізації не будуть виконувати бойових завдань, не будуть брати участь у бойових діях. Проте, такі мобілізовані будуть залучатись відповідно до певних відновлювальних робіт.
Строки, обсяги, порядок цільової мобілізації визначатиметься президентом України у відповідному указі.
Цільова мобілізація ― хто під неї підпадає
До цільової мобілізації будуть залучатись особи, що працюють у цивільному захисті та за потреби також інші особи, які є працездатними та мають задовільний стан здоровʼя.
У випадку, якщо у вас залишились запитання про цільову мобілізацію в Україні, звертайтесь в АО «Бачинський та партнери», де кваліфіковані юристи нададуть нам якісну правову допомогу з питань мобілізації.