Цільова мобілізація: що це та кого можуть призвати

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Протягом 60 днів з дня набуття чинності, усі військовозобов’язані мають навідати свої військкомати (ТЦК та СП) для уточнення даних.
Також це можна зробити через електронний кабінет військовозобов’язаного, створення якого є виключно добровільним.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

У сучасних умовах забезпечення національної безпеки України, цільова мобілізація стає важливим інструментом для формування та підтримки резервів обороноздатності. У цій статті ми розглянемо правовий аспект та юридичні виклики, пов’язані з цільовою мобілізацією в Україні в поточному році.

Що означає цільова мобілізація?

Цільова мобілізація – це система, яка передбачає відбір та призов громадян на виконання певних функцій у сфері оборони та безпеки країни відповідно до потреб національної оборони. Цей вид мобілізації дозволяє залучити спеціалістів з різних сфер.

Як передбачає проєкт Закону України №7144 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану» цільова мобілізація можлива також у відновлювальний період після завершення бойових дій для ліквідації їх наслідків.

Особи, яких мобілізували при цільовій мобілізації не будуть виконувати бойових завдань, не будуть брати участь у бойових діях. Проте, такі мобілізовані будуть залучатись відповідно до певних відновлювальних робіт.

Строки, обсяги, порядок цільової мобілізації визначатиметься президентом України у відповідному указі.

Замовити дзвінок

Цільова мобілізація ― хто під неї підпадає

До цільової мобілізації будуть залучатись особи, що працюють у цивільному захисті та за потреби також інші особи, які є працездатними та мають задовільний стан здоровʼя.

У випадку, якщо у вас залишились запитання про цільову мобілізацію в Україні, звертайтесь в АО «Бачинський та партнери», де кваліфіковані юристи нададуть нам якісну правову допомогу з питань мобілізації.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок