Необхідність виконання складної роботи вимагає фіксувати між замовником та підрядником усі нюанси проєкту. Для цього існує договір підряду.
З юридичної точки зору документ важливий, бо містить детальний опис робіт, права та обов’язки сторін.
Поняття договору підряду
Договір підряду — це документ, що укладається між двома сторонами: замовником і підрядником. У ньому чітко прописуються зобов’язання підрядника виконати певну роботу, а замовника — прийняти її та оплатити. Така домовленість дозволяє заздалегідь обговорити й зафіксувати всі ключові умови співпраці: обсяг і зміст робіт, строки виконання, вартість, порядок розрахунків, відповідальність за порушення умов і можливі ризики. Це допомагає уникнути непорозумінь у майбутньому.
Різні види договорів: основні нюанси
За загальною класифікацією виділяють побутовий, будівельний, проектний та науково-дослідний договір підряду. Побутовий договір відрізняється тим, що стосується особистих потреб. Для виконання побутових робіт зазначаються дані замовника та умови виконання завдання.
Будівельний договір, стосується об’єктів будівництва. Для підрядника визначаються умови виконання завдання. Для проектної документації існує окремий вид підряду, він регламентується нормативами:
- Цивільний кодекс України;
- Цивільно-процесуальний кодекс України;
- Господарський кодекс України.
Останній вид договору підряду стосується науково-технічної сфери. Ця діяльність пов’язана з інженерними, соціальними, технологічними проектам.
Що прописати у договорі підряду?
Коли кажуть про складання договору підряду, важливо брати типову форму та дивитися загальні пункти:
- Предмет;
- Ціна;
- Строки.
Під предметом розуміється послуга, яку потрібно виконати, тому зазначається опис. Ціна чи кошторис може бути загальним, чи детальним. Також його можна зробити фіксованим чи приблизним. По строках теж існують різні варіанти, бо деякі замовники ділять проект на етапи, інші – вказують лише кінцевий термін виконання усіх робіт.
Факти про зміни та розірвання договору підряду
Зміни до договору підряду можливі, коли обидві сторони погоджуються з новими умовами. Одностороння зміна якогось пункту допускається, якщо раніше цей момент обговорювався та був узгоджений.
Що стосується розірвання договору підряду, краще звернутися до професійних юристів. Адвокати у Львові від АО «Бачинський та партнери» допомагають вирішити питання, коли замовник чи підрядник порушують умови документа. Професійні юристи мають досвід по односторонньому розірванні договору підряду, тому звертайтеся.