Е-резидентство Естонії: що таке і як отримати електронну резиденцію

В час активного розвитку цифрових технологій, однією з вагомих переваг для започаткування чи масштабування бізнесу є не лише оптимальне податкове навантаження, а й можливість дистанційного управління новоствореною компанією.

Естонія – це країна, яка зробила глобальний прорив у цьому напрямку, впровадивши сервіс Е-резидентства. У цій статті проаналізуємо, що таке «Е-резидентство Естонії», як його отримати і основне – які переваги воно надає.

Е-резидентство – що це?

Е-резидентство Естонії – це сервіс, який був впроваджений урядом Естонії, що дозволяє негромадянам отримати доступ до цифрових послуг та послуг бізнесу в країні. Для використання цього сервісу все, що вам потрібно – це отримати digi-ID e-resident (картку Е-резидента Естонії) та мати доступ до вашого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернетом. Електронне резидентство відкриває численні можливості для розвитку бізнесу в іноземних юрисдикціях з оптимальним оподаткуванням. Особливо актуальним є можливість відкриття та управління бізнесом онлайн. В межах цього сервісу ви також можете використовувати електронну ідентифікацію, підписувати документи, проводити онлайн-банкінг та мати доступ до інших фінансових послуг.

Таким чином, Е-резидентство має безліч переваг для бізнесу, а саме:

  • По-перше, вільний доступ до сервісів електронних послуг зі зрозумілим та зручним інтерфейсом;
  • По-друге, можливість відкриття власного бізнесу закордоном;
  • По-третє, легкість організації та управління бізнесом закордоном;
  • По-четверте, ви можете зареєструвати доступ до електронних банків, що спростить процедуру здійснення фінансових операцій, зокрема в частині платіжних переказів, виставлення рахунків для оплати тощо;
  • По-п’яте, Естонія є безумовно надійною країною з точки ведення бізнесу.  Масштабування вашого бізнесу з прозорою структурою та системою управління зможе допомогти вам не лише у залученні нових клієнтів, а й підвищить інвестиційну привабливість такої компанії.
  • По-шосте, досить оптимальне податкове навантаження.

 

Потрібно також пам’ятати, Е-резидентство Естонії не є тотожним до отримання податкового резидентства. Також, наявність у вас Е-резидентства не можна тлумачити як підставу для отримання права на постійне проживання в Естонії.

Як отримати Е-резидентство в Естонії?

Попри зручність цього сервісу та можливості оформлення заявки онлайн, слід уважно підійти до заповнення форми заявки та прикріплення необхідних документів, оскільки від правильності її оформлення залежить рішення щодо надання вам Е-резидентства, також подання такої заявки передбачає сплату державного збору.

Заявку можна оформити віддалено, тобто онлайн (все, що вам потрібно – це комп’ютер і доступ до мережі Інтернет).

  1. При заповненні заявки ви маєте ідентифікувати свою особу, описавши та долучивши, до прикладу, копію паспорта.
  2. В заявці є розділи щодо мети отримання вами Е-резидентства та необхідність написання ваших міркувань щодо того, як ви можете вплинути на економіку Естонії і ряд інших питань.
  3. Сплатити державний збір.
  4. Коли буде виготовлена digi-ID e-resident, її можна отримати в Посольстві Естонії в Україні (м. Київ).

 

Скільки триває процес отримання digi-ID e-resident?

Разом з оформленням, поданням заявки та отримання готового digi-ID e-resident – близько місяця.

ІТ практика АО “Бачинський та партнери” надає повний спектр юридичних послуг, які допоможуть масштабувати ваш бізнес та отримати digi-ID e-resident.

Aвтор
Соломія Леськів
Соломія Леськів
Адвокат
Керівник практики ІТ права
Керівник практики митного права

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок