Хто має право на достроковий вихід на пенсію за роботу у важких та шкідливих умовах

Дуже багато наших громадян, які працюють або працювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці або із шкідливими і важкими умовами праці мають право на достроковий вихід на пенсію.

Особливо актуальним це стало після Рішення Конституційного суду України № 1-р/2020 від 23.01.2020 р. за яким поетапне підвищення  пенсійного віку та загального трудового стажу,  необхідного для призначення пільгової пенсії особам працюючим за Списками № 1 та  2 було визнано неконституційним та втратило чинність.

 

Даним рішенням було відновлено право наших громадян на достроковий вихід на пенсію, а саме чоловікам – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

жінкам – після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

За Списком 2 ці умови дещо більші: чоловіки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;

жінки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Хочемо зазначити, що пенсійні органи доволі часто “грішать“ у питаннях обчислення пільгового стажу.

А саме не зараховують певні періоди роботи на вищезазначених роботах до пільгового стажу з причин, наприклад, непроведення роботодавцем атестації робочих місць.

Зауважимо, що дані дії є неправомірними, оскільки, як неодноразово вказував Верховний Суд основним документом,  який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

А за непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць відповідальність покладається на власника підприємства, а не працівника.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок