Імміграція до Польщі: як отримати дозвіл на постійне проживання

Громадяни країн, які не входять до ЄС, які хочуть переїхати до Польщі з різних причин, таких як проживання, робота чи навчання, повинні спочатку подати заяву на отримання довгострокової візи (віза D).

Польща видає різні типи довгострокових віз, на які ви можете подати заяву залежно від мети вашого перебування.

Отримавши візу D (довгострокову), ви можете переїхати до Польщі та подати заяву на дозвіл на тимчасове проживання, щоб легалізувати своє перебування. Тимчасовий вид на проживання дозволяє перебувати в Польщі від одного до трьох років.

 

Переїзд до Польщі на роботу

Як не громадянин ЄС, ви не можете поїхати до Польщі та почати працювати без візи. Якщо у вас є пропозиція роботи або трудовий договір з роботодавцем у Польщі, вам потрібно подати заяву на робочу візу до Польщі. Однак ваш роботодавець повинен подати заяву та отримати для вас дозвіл на роботу, перш ніж ви подасте заяву на робочу візу.

Польща видає різні типи робочих віз, які ви можете вибрати:

  • Дозвіл на роботу А.
  • Дозвіл на роботу В.
  • Дозвіл на роботу C.
  • Дозвіл на роботу D.
  • Дозвіл на роботу С.

З цим типом візи ви можете перебувати в Польщі протягом терміну дії вашого контракту та можете продовжити перебування, оновивши контракт з роботодавцем. Ви також можете привезти до Польщі членів своєї родини, якщо маєте дозвіл на роботу не менше двох років.

Переїзд до Польщі на навчання

Якщо ви хочете поїхати до Польщі на навчання, вам потрібно подати заяву на отримання студентської візи в польських дипломатичних представництвах (посольстві/консульстві) у вашій країні. Отримавши студентську візу, ви їдете до Польщі та подаєте заяву на дозвіл на тимчасове проживання.

Консультація юриста

Зі студентською візою ви можете перебувати в Польщі до двох років і працювати неповний робочий день.

Якщо через певний час ви станете фінансово стабільними, ви можете подати заяву на постійне проживання та отримати карту проживання.

Переїзд до Польщі для возз’єднання сім’ї

Громадяни країн, що не входять до ЄС, які хочуть приєднатися до своїх членів сім’ї, які не входять до ЄС, у Польщі повинні отримати візу для возз’єднання сім’ї.

Цей тип візи видається:

  • Подружжя (якщо ви перебуваєте в офіційному шлюбі).
  • Діти до 18 років.
  • Батьки (якщо вони перебувають на вашому утриманні і немає іншого члена сім’ї, який би піклувався про них).
  • Сімейна віза дозволяє перебувати в Польщі протягом трьох років і може бути продовжена. У цей час ви можете працювати, а також вчитися.

Як я можу стати постійним жителем Польщі?

Іноземці, які бажають стати постійними мешканцями Польщі, повинні прожити в країні не менше 5 років за довгостроковою візою (робоча, навчальна або віза возз’єднання родини), або вони повинні бути одружені з громадянином Польщі принаймні три роки.

Ставши постійним жителем Польщі, ви можете подати заяву на польське громадянство.

Чи дозволяє Польща подвійне громадянство?

У Польщі дозволено подвійне громадянство. Це означає, що ви можете мати як польське, так і іноземне громадянство.

Однак, незважаючи на те, що Польща дозволяє подвійне громадянство, якщо країна вашого першого громадянства не дозволяє подвійне громадянство, ви повинні вибрати між польським громадянством або вашим поточним громадянством.

Чи можу я подати заяву на отримання польського громадянства після переїзду до Польщі?

Ви не можете подати заяву на польське громадянство, не проживаючи в Польщі. Щоб стати громадянином Польщі, необхідно відповідати критеріям, встановленим урядом. Ви можете подати заяву на отримання польського громадянства лише після трьох років безперервного проживання за посвідкою на постійне проживання в Польщі.

Якщо вас цікавить легалізація у Республіці Польща – пишіть нам, і наші міграційні юристи вам допоможуть!

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок