Імміграція до Португалії: як отримати дозвіл на проживання

Українці, які бажають працювати та залишатися в Португалії більше ніж 90 днів, можуть подати заявку на дозвіл на проживання в Португалії.

Дозвіл на проживання, як правило, довгостроковий, від одного року до трьох років.

Ви можете мати право на різні типи дозволів залежно від причини, чому ви переїжджаєте до Португалії, і того, як довго ви плануєте залишитися.

 

Що таке дозвіл на проживання в Португалії?

Дозвіл на проживання в Португалії є офіційним дозволом, який дозволяє громадянам третіх країн працювати та жити в Португалії.

Загалом Португалія видає два різних типи дозволів:

  • Візи на проживання
  • Дозвіл на проживання

Візи завжди короткострокові, лише на 3-4 місяці. Вони видаються посольством Португалії з єдиною метою надання заявнику дозволу на в’їзд до Португалії до реєстрації як резидента. Після того, як іноземець в’їжджає до Португалії за візою на проживання, він має чотири місяці, щоб зареєструватися в Службі імміграції та кордонів (SEF), щоб отримати дозвіл на проживання.

Консультація юриста

Дозвіл на проживання

Дозволи є тимчасовими, зазвичай дійсні протягом року та можуть продовжуватися щороку залежно від того, скільки часу заявнику потрібно залишитися в Португалії. Власники тимчасового дозволу можуть змінити дозвіл на постійне проживання, якщо вони прожили в Португалії не менше п’яти років.

Постійні дозволи доступні для тих, хто хоче продовжувати жити в Португалії на невизначений термін. Ті, хто не планує цього робити, можуть продовжити свій тимчасовий дозвіл.

Види посвідок на проживання в Португалії

Ось список різних типів дозволів на проживання в Португалії:

  1. Дозвіл на проживання з метою роботи;
  2. Дозвіл на проживання з метою навчання;
  3. ВНЖ для возз’єднання сім’ї;
  4. Дозвіл на проживання в Португалії для фрілансерів та ін.

Скільки дійсний дозвіл на проживання в Португалії?

Перший вид на проживання зазвичай діє протягом року. Ви повинні оновлювати свій дозвіл щороку, а після першого року його можна продовжити до дворічного.

Після п’яти років дозволу на тимчасове проживання ви можете перейти на дозвіл на постійне проживання.

Дозвіл на проживання з метою навчання дійсний протягом тієї самої тривалості вашої програми навчання, але ви також повинні продовжувати його щороку, і після завершення вашої програми навчання ваш дозвіл стає недійсним. Ви не можете перейти на постійне місце проживання зі студентською путівкою.

Від дозволу на проживання до португальського громадянства

Ви можете подати заявку на португальське громадянство після тривалого проживання в Португалії. Після п’яти років проживання з тимчасовим дозволом на проживання ви можете подати заяву на отримання постійного дозволу, а через один-два роки ви можете подати заяву на громадянство.

Якщо вас цікавить легалізація у Португалії – пишіть нам, і наші міграційні юристи вам допоможуть!

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок