Комендантська година: основні правила поведінки

З 24 лютого 2022 року в Україні оголошено воєнний стан. Невдовзі в усіх областях України було запроваджено комендантську годину. Така комендантська година протягом 2022-2023 років зазнавала змін, а також у кожній області є відмінною.

Комендантська година – це обмеження руху громадян та діяльності підприємств, установ, організацій у певний період часу, зазвичай вночі. В Україні комендантську годину можуть оголошувати у разі загрози національній безпеці, природних катастроф, епідемій та інших надзвичайних ситуацій. Протягом комендантської години громадяни повинні залишатися вдома та утримуватися від будь-яких дій, які можуть загрожувати їх особистій безпеці, а також безпеці інших осіб.

Однак, комендантська година не означає, що громадяни позбавлені прав та свобод, зокрема, права на спілкування. Законодавство України встановлює правила, які необхідно дотримуватися протягом комендантської години, щоб забезпечити захист національної безпеки та прав громадян.

Перш за все, під час комендантської години заборонено пересуватися вулицями, якщо це не пов’язано з виконанням службових або надзвичайних обов’язків. Підтвердженням наявності таких обовʼязків є відповідна перепустка, яка дає право на вільне пересування піл час дії комендантської години. Також заборонено будь-яку діяльність, яка може перешкоджати роботі військових, правоохоронних та інших органів.

Що не можна робити під час комендантської години

Під час комендантської години не можна збиратися в певних місцях, проводити будь-які зібрання, мітинги або демонстрації. Заборонено також відвідування розважальних та культурних закладів, крім випадків, коли це пов’язано з виконанням службових або надзвичайних обов’язків.

Крім того, громадяни повинні утримуватися від будь-яких дій, які можуть порушити громадський порядок. Наприклад, не можна гучно співати або кричати, вмикати музику з відкритих динаміків, запалювати вогнища, феєрверки чи петарди.

Під час комендантської години не можна перевозити зброю, боєприпаси, вибухові речовини, а також будь-які предмети, що можуть бути використані для здійснення злочинів.

Замовити дзвінок

Якщо виникла потреба покинути місце свого перебування під час комендантської години, громадянам слід мати при собі документи, що підтверджують причину їх перебування на вулиці, зокрема, службові документи або довідки від медичних закладів.

У разі порушення правил комендантської години, громадяни можуть бути притягнені до відповідальності згідно з законодавством України.

З метою забезпечення національної безпеки та громадського порядку, дотримання правил комендантської години є обов’язковим для всіх громадян України.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок