Ліцензія на будівництво під час війни

Щодо ліцензування будівельної діяльності, ще до початку воєнного стану існувала правова прогалина.  Оскільки дане питання регулювалося Постановою КМУ від 30.06.2016 р. № 256, яка втратила чинність з реформою у сфері містобудівної діяльності 18.03.2020 року. Саме цей нормативно-правовий акт визначав порядок ліцензування такої діяльності.

Тобто, з березня 2020 року практично стало неможливим отримання ліцензії на будівельну діяльність. Єдиним варіантом залишалося придбання готової компанії із ліцензією, виданою попередньо строково (які стали безстроковими).

З введенням на всій території України воєнного стану, було прийнято Постанову КМУ «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314. Відтак, ліцензування будівельної діяльності отримало нове регулювання – можливість подання  декларації про провадження господарської діяльності.

Законодавчими положеннями передбачено, що невідкладно, але не пізніше трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану такі декларації необхідно замінити (обміняти) на ліцензії, без зупинення (припинення) їх діяльності.

Хочете отримати правову допомогу від військового адвоката в зручний для вас час і місце? Звертайтеся до нас! Ми надаємо консультації онлайн, щоб ви могли отримати кваліфіковану допомогу від наших експертів у будь-який час.

Як отримати ліцензію на будівництво під час війни?

Така декларація подається до уповноваженого органу (Міністерства економіки України) двома шляхами:

– в електронній формі — через портал ДІЯ;

Консультація юриста

– у паперовій формі — через ЦНАП.

Після подання такої заяви потреби очікувати відповіді про її розгляд – нема. Оскільки це суто декларативний метод, тобто після подачі такої заяви (декларації) можна приступати до виконання діяльності.

Важливим є те, що при поданні такої декларації необхідно правильно її заповнити. Вірно зазначити вид господарської діяльності.

Якщо подавати її через портал ДІЯ – можна обрати виконання будівельної діяльності за класом наслідків СС2 чи СС3, а також щодо обох разом.

У разі допущення помилок при заповненні декларації – вони можуть слугувати в майбутньому підставою питань з боку органу ліцензування чи дозвільного органу.

Звертаємо Вашу увагу на те, що такий вид ліцензування як декларація – є тимчасовим.  Після завершення воєнного стану  необхідно буде звернутися до ДІАМ (чи іншого відповідального органу у разі його створення) та отримати постійну ліцензію.

Сама процедура такої заміни декларацій на ліцензії на разі не розроблена. Однак, законодавство передбачає створення механізму регулювання даного питання.

Наше Адвокатське об’єднання “Бачинський та партнери” допомагає в отриманні будівельної ліцензії (шляхом декларування). Попередньо ми обговорюємо ситуацію із клієнтом, надаємо поради щодо відповідності його (як ФОПа чи ТОВ) КВЕДів (Класифікація видів економічної діяльності) та класу наслідків об’єкта будівництва на яких планується ним виконання будівельних робіт.

Військовий юрист – це фахівець, який має глибокі знання у військовому праві та процесуальних нормах. У нашому адвокатському об’єднанні ви знайдете висококваліфікованих військових юристів, які нададуть вам кваліфіковану допомогу відповідно до законодавства України.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок