Ліцензія на виробництво наркотичних засобів та прекурсорів

Для законного виробництва наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на території України потрібно отримати відповідну ліцензію. Команда юристів АО «Бачинський та партнери» підготувала для Вас актуальну інформацію як отримати ліцензію на наркотичні засоби.

Вимоги до отримання ліцензії на наркотичні засоби

Перш за все, перед зверненням до уповноважених органів з необхідними документами, юридична особа, що планує виробництво, зберігання наркотичних засобів психотропних речовин або прекурсорів, повинна відповідати ряду вимог, що будуть відрізнятися залежно від конкретного виду господарської діяльності в сфері обігу наркотичних засобів. Вимоги до отримувача ліцензії традиційно встановлюються Ліцензійними умовами, у яких можна детально довідатись про порядок отримання ліцензій.

Кадрові вимоги

Логічно та очевидно, що діяльність у такій специфічній сфері вимагає кваліфікованого персоналу з практичним досвідом роботи. Кадрові вимоги залежать від конкретного виду діяльності та стосуються саме персоналу, який буде працювати з підконтрольними речовинами. Ліцензійні умови встановлюють вимоги до освіти, кількості років практичного досвіду.

Технологічні вимоги

Технологічні вимоги також залежать від конкретного виду діяльності та стосуються складів та приміщень для зберігання підконтрольних речовин, відповідного обладнання тощо.

Який орган відповідальний за видачу ліцензії на виробництво наркотичних засобів?

Управління державного регулювання та контролю у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та протидії їх незаконному обігу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотикам.

Яка вартість ліцензії на виробництво наркотичних засобів?

Ціна за видачу ліцензії на наркотичні засоби становить один прожитковий мінімум на працездатного громадянина, який станом на сьогодні становить 2684 гривні.

Який строк отримання ліцензії на виробництво наркотичних засобів та прекурсорів?

Строк розгляду поданих документів та прийняття рішення щодо видачі ліцензії на виробництво наркотичних засобів становить 10 днів з моменту отримання документів відповідальним органом.

Пакет документів для отримання ліцензії на виробництво наркотичних засобів:

  1. копія свідоцтва (посвідчення, сертифіката спеціаліста), що підтверджує професійну придатність керівника, які мають ліцензію на провадження медичної або ветеринарної практики, для зайняття діяльністю з обігу підконтрольних речовин.
  2. Довідка закладу охорони здоров’я про відсутність у працівників, які отримують (чи мають) доступ до підконтрольних речовин психічних розладів, пов’язаних із зловживанням алкоголем або підконтрольними речовинами, а також про відсутність серед працівників осіб, визнаних непридатними до виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), пов’язаних з обігом підконтрольних речовин (за формою, встановленою МОЗ).
  3. Копія документа, що підтверджує право власності або право користування на об’єкти, на яких провадиться господарська діяльність з культивування рослин, включених до списку № 3 таблиці I переліку.

Відомості про:

  1. Стан матеріально-технічної бази та наявність персоналу (+ його кваліфікаційний рівень).
  2. Наявність дозволу Нацполіції на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження господарської діяльності з обігу підконтрольних речовин; (сам дозвіл не потрібно подавати).
  3. Відсутність у працівників, які отримають (чи мають) доступ до підконтрольних речовин, не знятої чи не погашеної судимості за вчинення нетяжких, тяжких та особливо тяжких злочинів або кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом підконтрольних речовин (додаток 3 Ліцензійних умов).
  4. Опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії у двох примірниках (Додаток 2 Ліцензійних умов).

В умовах воєнного стану довідку про відсутність психічних розладів, відомості про наявність дозволу Нацполіції, інформацію про судимість потрібно подавати лише за їх наявності.

Під час дії воєнного стану подаються документи лише в ел. формі, але протягом 30 днів після завершення воєнного стану потрібно буде подати паперові, інакше ліцензію можуть визнати недійсною.

У випадку виникнення запитань щодо порядку видачі ліцензії на наркотичні засоби чи потреби у отриманні ліцензії на наркотичні засоби, Ви завжди можете звернутися за кваліфікованою допомогою до АО «Бачинський та партнери».

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок