Медична комісія у військоматі (ртцк та сп) 2023

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Всі, хто офіційно визнаний обмежено придатним, повинні повторно пройти перевірку ВЛК впродовж 12 місяців.
Ті, хто отримав 2 або 3 групу інвалідності після 24.02.2022 року повинні повторно пройти медичний огляд.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

Законодавство України регулює проведення медичної комісії у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки з метою визначення придатності громадян до військової служби. Згідно Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, кожен громадянин України, який досяг 18 років до 60 років, є обов’язковим для призову на військову службу. Однак, законодавство не містить точних вказівок щодо проведення медичної комісії, що може створювати певні труднощі для кандидатів на військову службу.

МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ВІЙСЬКОВОГО

Відповідно до Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, кожен громадянин України має право на безкоштовну медичну допомогу, за умови відповідного діагностування та лікування. Це означає, що кандидати на військову службу мають право на повну медичну огляд та діагностику їхнього здоров’я безкоштовно.

Медична комісія у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки є важливим етапом мобілізації на військову службу. Законодавство про військовий обов’язок та охорону здоров’я забезпечує право кандидатів на військову службу на повний та безкоштовний медичний огляд. При цьому, якщо під час медичної комісії виявиться, що кандидат не відповідає вимогам до здоров’я для військової служби, він може бути звільнений від мобілізації.

ЗАХИСТ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ ПІД ЧАС МЕДИЧНОЇ КОМІСІЇ

Водночас, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”, медична інформація кандидатів є конфіденційною та не може бути розголошена без їхньої згоди. Таким чином, кандидати можуть бути впевнені у захисті своєї приватності та конфіденційності медичної інформації під час медичної комісії.

Замовити дзвінок

ВИМОГИ ДО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

У зв’язку зі змінами в медичній комісії у 2023 році, законодавство може бути доповнене або змінене, щоб відображати нові вимоги до кандидатів на військову службу. Згідно з новими правилами, кандидати на військову службу будуть проходити більш детальну медичну огляду, з використанням більш сучасних методів діагностики, таких як комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія. Також, більший акцент буде зроблений на психічне здоров’я кандидатів, що дозволить визначити їхню стійкість до стресових ситуацій та забезпечити безпеку під час виконання службових обов’язків.

Отже, проведення медичної комісії у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки є важливим етапом мобілізації на військову службу. Законодавство про військовий обов’язок та охорону здоров’я забезпечує право кандидатів на військову службу на повний та безкоштовний медичний огляд,  у зв’язку зі змінами вимог до кандидатів на військову службу у 2023 році. Крім того, право кандидатів на військову службу на конфіденційність медичної інформації має бути забезпечено у повному обсязі згідно зі Законом “Про захист персональних даних”.

Замовити дзвінок

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», у разі необхідності, при залученні інших фахівців у галузі права, зустрічається з клієнтом у зручний для клієнта час, вислуховує проблему клієнта, вивчає документи, надані клієнтом, та в подальшому, адвокат надає правову оцінку та шляхи вирішення проблеми клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок