Мобілізація студентів в Україні в 2024 році

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Новий закон передбачає відстрочку студентам денної або дуальної форми навчання, якщо вони здобувають освіту вищого рівня, ніж уже наявна попередня.
Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

 

За правом України, несення військової служби є обов’язковим для громадян, які досягли призовного віку та не мають підстав для звільнення їх від призову.

Чи можуть бути мобілізовані студенти на період дії воєнного стану – це питання, яке ми розглянемо у цій статті та дамо відповіді на усі повʼязані із цим запитання.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на період мобілізації здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Це означає, що усі студенти, які навчаються за денною чи дуальною формами здобуття освіти мають право на відстрочку відповідно до закону. Студент може навчатись як у коледжі, так і в університеті. Оскільки стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не містить жодних застережень щодо цього, то навчальний заклад, у якому навчається студент, може бути як державним, так і приватним.

Консультація юриста

Сам факт здобуття освіти за денною чи дуальною формами ще автоматично не означає, що студент має відстрочку і його не призвуть, це лише є його правом, яке він може реалізувати, а може й не реалізувати.

Щоб реалізувати своє право на відстрочку, студент повинен подати заяву про відстрочку та додати до заяви підтверджуючі документи. До таких документів належать: витяг з наказу про зарахування та довідка із навчального закладу.

Замовити дзвінок

ТЦК та СП найбільш імовірно виявить бажання перевірити факт навчання студента на денній або ж дуальній формі та надішле запит до навчального закладу.

Крім цього, важливо розуміти, що для отримання відстрочки студент повинен пройти всі етапи мобілізації, а саме етап оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії.

Якщо студент не реалізовує своє право на відстрочку та висловлює згоду на те, щоб бути мобілізованим, то мобілізація студента можлива і допускається.

Якщо у вас залишились будь-які запитання з приводу мобілізації, звертайтесь за кваліфікованою правовою допомогою в АО «Бачинський та партнери», де вас радо проконсультують досвідченні юристи.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок