Мобілізація жінок в Україні в 2024 році

У 2024 році Україна стикається з необхідністю мобілізації національних ресурсів для забезпечення своєї обороноздатності. Виникає логічне та закономірне питання щодо можливості та подальших перспектив мобілізації жінок в Україні.

Які закони регулюють мобілізацію жінок?

Мобілізація жінок в Україні базується на законодавстві, зокрема на Конституції України, Законі «Про оборону України», Законі «Про військовий обов’язок і військову службу» Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також на інших відповідних нормативно-правових актах.

Чи здійснюється мобілізація жінок в 2024 році?

Нормативно-правові акти, що стосуються військового обовʼязку та мобілізації не розрізняють військовозобовʼязаних за статтю. Не усі жінки станом на сьогодні є військовозобовʼязаними, проте для мобілізації тих жінок, які є військовозобовʼязаними усі законні можливості наявні.

Водночас, відповідно до позиції держави, станом на сьогодні мобілізація жінок не здійснюється. Про це неодноразово зазначали представники Міністрества оборони України.

Водночас добровільна мобілізація жінок, коли наявна їх згода, допускається та відбувається на практиці.

Чи потрібно жінкам ставати на військовий облік?

Раніше питання про постановку на військовий облік жінок залишалось не до кінця зрозумілим.

Проте, 30 грудня 2022 року Кабінет міністрів України затвердив новий Порядрок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який розставив крапки над «і».

Замовити дзвінок

У новому порядку передбачено, що жінки-медики, лікарі, медсестри та фармацевти є військовозобовʼязаними та повинні обовʼязково стати на військовий облік у ТЦК та СП.

Жінки, які мають спеціальність, споріднену з військовою, не мають обовʼязку ставати на військовий облік, водночас, вони можуть стати на облік за власним бажанням.

Якщо у вас існують питання про мобілізацію жінок, про військовий облік жінок, звертайтеся до юристів АО «Бачинський та партнери», які охоче проконсультують вас із зазначених питань.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок