Надання в оренду нерухомості іноземцями

У той час, коли купівля нерухомості іноземцями (окрім державної чи комунальної) немає жодних обмежень, то надалі, якщо іноземець матиме бажання з цією нерухомістю щось зробити, наприклад, найприродніше – здавати в оренду і отримувати прибутки, то тут потрібно вже знати про деякі нюанси.

Так, відповідно до Податкового законодавства України, зокрема ст. 170.1.3 передбачено, що фізична особа – нерезидент, може  через  юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців резидентів надавати в оренду нерухомість. Ці відносини між нерезидентами та резидентами мають бути закріплені письмовим договором та резиденти мають виступати податковими агентами нерезидентів. Якщо іноземець не дотримується цієї вимоги, то він буде вважатися таким, що уникає сплати податків.

Іншими словами, іноземець не може напряму здавати в оренду нерухомість в України. Для цього потрібен посередник – юридична особа або ФОП, який відразу і заплатить за іноземця податки з отриманих за оренду коштів. З таким посередником необхідно укласти договір про здійснення представницьких функцій (чи договір представництва). Зрозуміло, що представник (посередник) за таким договором може надавати послуги представництва як платно, так і безоплатно.

Стаття 237 ЦК встановлює, що представництво слід розуміти, як одна сторона (представник) може вчиняти правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Необхідно також дотримуватися встановлених форм договорів про представництво. Зазначимо, що представники не мають права вчиняти будь-який правочин на свою користь, або на користь інших осіб, яких вони також можуть  представляти. Винятком є лише комерційне представництво, тобто комерційним представником є особа, яка постійно та самостійно виступає представником підприємців при укладенні ними договорів у сфері підприємницької діяльності.
Отож, договір представництва повинен бути письмовим. Рекомендуємо звертатися за розробкою такого договору до юристів.

Податкові нюанси надання нерезидентом нерухомості в оренду

В податковому кодексі України, зокрема ст. 168 встановлюється, що податковий агент, що нараховує оподаткований дохід на користь платника податку, зобовязаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, за ставкою податку передбаченою ст. 167 Податкового Кодексу (15% у випадку отримання платником податків у звітному періоді доходу не більше ніж 10 мінімальних заробітних плат, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року,  або 17 % у випадку перевищення суми 10 розмірів мінімальних заробітних плат).

Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету (пп168.1.2 п.168.1 ст.168 ПКУ). А якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду ( (п.п. 68.1.5 п.168.1 ст.168 ПКУ).

Повідомлення податкової про посередництво

Відповідно до податкового законодавства України, зокрема  пп. 170.1.6 п. 170.1 статті 170, всі хто надають послуги посередництва пов’язаної із здаванням в оренду нерухомості (ріелтори), повинні надати відомості про укладені ними договори оренди за їх посередництва до органів державної податкової служби за місцем своєї реєстрації в терміни встановлені законом.

Відповідно до підпункту „б” п. 176.2 ст.176 ПКУ особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

З питань надання нерухомості в оренду нерезидентами та юридичного супроводу іноземців, звертайтеся:

телефони: Kyivstar +380960020100 UMC +380504317084
стаціонар +38(0322)47-35-44

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок