Накладення земельних ділянок

Все частіше і частіше на практиці трапляються ситуації із накладення кількох земельних ділянок. Тобто дві абсолютно різні особи на підставі різних землевпорядних документів мають у власності земельні ділянки, а ці земельні ділянки у свою чергу частково накладаються одна на одну. Тобто Одна земельна ділянка фактично існує в межах іншої земельної ділянки. Така ситуація, як правило, стосується сусідньої ділянки.

Чому виникають такі ситуації?

Через необачність землевпорядника під час розробки документації або ж якщо реєстратором невірно внесені дані до Державного земельного кадастру.

Як наслідок, через таку ситуацію законний власник ділянки не зможе зареєструвати її та отримати кадастровий номер на цю ділянку до того часу, доки такі розбіжності чи помилки не будуть усунені.

Найчастіше таке трапляється у тому випадку, коли власник земельної ділянки, який отримав її ще до функціонування Державного земельного кадастру на підставі державного акту про право власності на земельну ділянку хоче її відчужити. Тоді цей власник звертається за отриманням кадастрового номера і отримує відмову, оскільки в межах його земельної ділянки існує інша земельна ділянка, яка вже має кадастровий номер.

У такому випадку можна врегулювати питання із власником земельної ділянки, що накладається із Вашою у досудовому порядку. Той, хто отримав земельну ділянку пізніше – може зменшити розміри своєї земельної ділянки, внести відповідні зміни до Державного земельного кадастру і тоді Ви зможете зареєструвати і присвоїти своїй земельній ділянці кадастровий номер.

Якщо ж не вдається мирним шляхом вирішити дане питання, тоді вихід лише один – звернення з позовною заявою до суду. Адже порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку, встановленому законом. І відповідно до норм земельного законодавства – власник не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законами України.

Якщо опиратися на судову практику у таких справах, то у більшості випадків, тому власнику земельної ділянки, який отримав її у власність пізніше – за рішенням суду скасовується право власності.

Сам факт накладення меж однієї земельної ділянки на іншу чи її частину підтверджується або ж відомостями з Публічної кадастрової карти, або проведеною земельно-технічною експертизою.

Процес відновлення порушених прав у зв’язку із накладенням меж земельних ділянок є тривалим і важким за своєю суттю, як і їх захист.

Якщо Ви опинилися у схожій ситуації – звертайтеся до нас. Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» за результатами консультації та опрацювання наявних у Вас документів надасть Вам правову оцінку ситуації, яка склалася та захистить Ваші інтереси у судовому порядку.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок