Чи можна буде оскаржити штрафи за неоновлення даних

Після 16 липня закінчується 60 денний термін, за час якого потрібно було оновити військово-облікові дані згідно з новим законом про мобілізацію. Це можна було зробити в ТЦК, ЦНАПі або в мобільному додатку Резерв+.

Але останнім часом перед 16 липня у військовозобов’язаних були складнощі з тим, щоб зареєструватися в застосунку через його перевантаження, а електронні черги в ТЦК розписані до кінця місяця. Те саме стосується і живих черг у центрах адмінпослуг, де охочих оновити дані збирається набагато більше, ніж можуть прийняти співробітники.

Що буде з тими, хто не встиг оновити дані з об’єктивних причин? Які можуть бути штрафи та покарання? Чи можна оскаржити штраф, якщо його виписали?

Штрафи та процедура покарання при неоновленні даних

Починаючи з 17 липня всіх порушників правил військового обліку можуть штрафувати – це стосується як самого факту неоновлення даних, так і зазначення адреси проживання або іншої інформації, яка не відповідає дійсності. Сума штрафу становитиме 17-25 тис. грн. Працівники ТЦК самостійно розглядатимуть кожну справу і визначатимуть точну суму штрафу.

Але не всіх військовозобов’язаних штрафуватимуть автоматично. Спочатку інспектори ТЦК повинні будуть встановити факт порушення. Це може бути, наприклад, при зупинці на вулиці та перевірці документів або при спробі оновити дані після 16 липня.

Процес накладення штрафу буде таким:

  1. Якщо вже є факт порушення закону, то людину викликають для розгляду її справи.
  2. Протокол складуть просто на місці, якщо військовозобов’язаний прийшов у ТЦК для оновлення даних.
  3. Під час спілкування зі співробітниками ТЦК, порушнику треба буде пояснити причину неоновлення даних.
  4. Інспектор визначає, чи було порушення або були причини, які не дали військовозобов’язаному оновити інформацію. За фактом цього й обирається сума штрафу.

Після цього людина може або сплатити штраф, або звернутися до суду для оскарження.

Оскарження штрафів за неоновлення даних

У кожного військовозобов’язаного є можливість протягом 10 днів після винесення постанови, звернутися до суду, щоб оскаржити виписаний штраф. Для позитивного рішення на його користь, необхідно надати докази, об’єктивні причини, які не дали йому оновити дані.

Це можуть бути фотографії величезних черг у ТЦК, скріншоти чи запис проблем у роботі застосунку Резерв+ або інше. Якщо ж є інші причини, то потрібно довести їх (наприклад, людина була в лікарні тривалий час).

Можна також скористатися юридичними послугами, найняти адвоката, який представлятиме інтереси заявника в суді.

Звернення до суду не гарантує, що штраф буде знято, але в кожного є можливість оскаржити його.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок