За час дії воєнного стану в Україні були прийняті поправки в Податковому кодексі – він регулює особливості виплат податків та оподаткування доходів українців, які проживають за кордоном. Основні зміни стосуються того, щоб адаптувати всю податкову систему під громадян, незалежно від їхнього місця перебування. Також роль поправок в тому, щоб поповнити бюджет України, передбачити незаконний оберт коштів або порушення законів.
Особливості декларації доходів, отриманих за кордоном
Громадяни України у будь-якому разі (при постійній або тимчасовій зайнятості) мають декларувати доходи, навіть якщо вони отримані за кордоном. Податковий кодекс, зокрема стаття 170, чітко вказує процеси виплат податків, які включають також виплати за кордоном.
Якщо громадянин України проживає та працює за кордоном, має дохід, то його потрібно декларувати згідно Інструкції №859. Потрібно обов’язково вказати:
- Загальну суму доходів;
- Відсоткову ставку;
- Суму нарахування прибутку;
- Суми відсоткових ставок (18% до держбюджету та 1,5% військового збору, або інші відсотки в залежності від актуального закону).
Куди надсилати декларацію про доходи за кордоном?
Після того, як декларація буде заповнена, її потрібно подати до управління ДПС, контролюючого органу, який є в кожній області України. Документ можна подавати як особисто, так і через спеціальний електронний кабінет, через центр обслуговування податків або на пошту.
Звичайно, якщо громадянин України проживає за кордоном постійно, то з’явитися особисто до ДПС буде важко. Якщо у працівника є електронний підпис, то кращим рішенням буде скористатись електронним кабінетом. Відправлення поштою теж є хорошим варіантом, але потрібно враховувати, що лист буде йти довше, тому обов’язково потрібно замовити повідомлення про отримання.
Термін подачі декларації за 2024 рік – до 30 квітня 2025 року.
Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» надає послуги з оформлення декларування доходів, допомагає краще розібратись із процесами оподаткування та дотримання всіх законів Податкового кодексу України. Професійні юристи обізнані в Законі про платіжні системи, знають про останні зміни в наказах Міністерства фінансів, особливості заповнення декларації про доходи та інших документів, тому вони допоможуть виконати все правильно.