Перепланування квартири та її узаконення

Не завжди придбана квартира відповідає вашим уявленням з планування простору. Або ж ви вирішили повністю змінити стару квартиру під сучасні потреби. Тоді вихід один – ремонт та перепланування.

Що ж таке перепланування? Це зміна площі кімнат за рахунок перенесення стін або ж повністю їх розібрання (як у випадку об’єднання кухні і вітальні у кухню-студію). Це також і встановлення автономного опалення чи зміна інженерних мереж.

Здається, що квартира – це ваша власність і ви можете робити у її межах абсолютно все, що забажається, однак тут є свої нюанси. Такі дії повинні бути належним чином узаконенні.

Що робити і куди звертатися?

Перш за все, необхідно отримати дозвіл від органу місцевого самоврядування на перепланування. Він надається відповідним органом на підставі Вашої заяви. До такої заяви додаються документи, які посвідчують особу власника та право власності на квартиру і проєкт перепланування.

Проєкт з перепланування

Для цього потрібно звернутися до сертифікованого архітектора-проєктувальника, який розробить проєкт з урахуванням чинних державних будівельних норм.

У випадку, якщо квартира є спільною сумісною, чи частковою власністю кількох осіб – тоді потрібна письмова згода цих осіб на відповідне перепланування.

Заява із додатками потрапляє до органу архітектури та містобудування відповідного органу місцевого самоврядування. Він розглядає подані документи та приймає відповідне рішення – надає дозвіл на перепланування.

Наступний крок – звернення до бюро технічної інвентаризації (БТІ) для проведення робіт з виготовлення нового технічного паспорта на вашу квартиру.

Чи завжди необхідно звертатися за дозволом на перепланування?

Ні, не завжди. Є перелік робіт на перепланування яких не потрібен проєкт та дозвіл. Це роботи пов’язані з збільшенням або зменшенням дверних отворів на не несучих стінах, засклення балконів, ремонтні роботи. Дозвіл на перепланування потрібний у випадках, коли відбувається втручання у несучі стіни та конструкції.

Власник квартири, який здійснив самовільне перепланування у майбутньому може зіштовхнутися з неприємними наслідками. Це можуть бути, як труднощі при продажі, адже існуючі документи і фактичний вигляд (планування) квартири відрізнятимуться, так можливість притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

У більшості випадків власники квартир про документи починають задумуватися на етапі, коли відповідні ремонтні роботи уже виконані. У такому випадку Ви можете звернутися до Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» і ми допоможемо з узаконенням перепланування вашої квартири.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок