Податкове планування – навіщо воно потрібне?

Враховуючи, що Податковий кодекс є одним з найскладніших нормативно-правових актів у державі, а оптимізація процесів отримання доходів та видатків є одним з головних напрямків діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, податкове планування є вкрай важливим інструментом для їх досягнення.

Податкове планування – це по суті система дій, заходів та планів, спрямованих на пошук законних шляхів для зниження податкового тягаря в умовах сьогодення та у перспективі.

 

Податкове планування буває поточним та стратегічним.

Стратегічне планування включає вибір найбільш зручної та економічно вигідної форми господарювання, структури бізнесу, видів економічної діяльності, системи оподаткування тощо.

До поточного відноситься податкове планування, яке реалізовується в процесі поточної діяльності підприємства з розрахунку на  відносно короткий проміжок часу (до 1 року), як правило, на один або декількох податкових періодів.

Логічна послідовність процесу податкового планування в стратегічному і поточному податковому плануванні реалізується за однаковими етапами: організаційно-підготовчим, дослідницьким, планово-розробчим, практичній реалізації.

Консультація юриста

Податкове планування для фізичних осіб

Включає вибір системи оподаткування підприємницької діяльності фізичної особи (загальна система чи єдиний податок).

Вибір та застосування пільг, передбачених податковим законодавством.

Також дієвим механізмом є залучення членів сім’ї першого і другого ступенів споріднення, це допоможе зменшити рівень податкового навантаження при правильному плануванні, тому при здійсненні операцій з купівлі-продажу нерухомого майна і транспортних засобів, даруванні доцільно враховувати пільги зі сплати податку на доходи фізичних осіб, передбачених чинним податковим законодавством.

Податкове планування юридичних осіб

Визначити податки, що забезпечують найістотніше зменшення фінансових ресурсів підприємства неможливо, тому податкове планування у напрямку податкової мінімізації потрібно проводити із врахуванням особливостей кожного підприємства та за окремими випадками.

Для цього варто, на наш погляд, дотримуватись таких кроків:

  • постановка завдання;
  • аналіз ситуації і законодавчих актів;
  • розробка конкретних заходів;
  • впровадження та виконання запланованих заходів;
  • захист від ризиків та наслідків.

Податкове планування є легальним шляхом оптимізації податкових платежів до бюджету.

Ефективність системи податкового планування значною мірою залежить від методів, які використовуються в процесі оптимізації оподаткування.

Для досягнення максимального прибутку підприємствам необхідно застосовувати не окремі методи податкового планування, а гармонійне їх поєднання, що дасть змогу максимально повно використати усі законні способи оптимізації оподаткування.

Допомогти з вибором системи оподаткування відповідно до видів діяльності підприємства або фізичної особи, проаналізувати ризики та надати кваліфіковану консультацію завжди допоможуть юристи та адвокати податкового напрямку.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок