Поновлення у громадянстві України

Поновлення українського громадянства можливе у тих випадках, коли громадянин України добровільно відмовився від українського громадянства і є відповідне рішення президента України про припинення українського громадянства.

Для поновлення українського громадянства необхідно вчинити наступні дії:

  1. Зібрати необхідні документи;
  2. звернутися до територіального підрозділу ДМС України;
  3. подати заяву разом із необхідними документами;
  4. отримати довідку про реєстрацію особи громадянином України (що є підставою для оформлення паспорта громадянина України).

Розгляд такої заяви триває до трьох місяців.

 

Підстави для відмови у наданні послуги

1. У громадянстві України не поновлюється особа, яка:

  • вчинила злочин проти людства чи здійснювала геноцид;
  • засуджена в Україні до позбавлення волі за тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з урахуванням рівня загрози для національної безпеки держави;
  • вчинила на території іншої держави діяння, яке визнано законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.
  • втратила громадянство України у зв’язку з набуттям його внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей чи фальшивих документів або стосовно якої рішення про оформлення набуття громадянства України скасовані на підставі статті 21 Закону (якщо особа набула громадянство України відповідно до статей 8 та 10 Закону шляхом обману, внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України);

2. Невиконання підстав для отримання послуги;

  • Невідповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України.

Особа, яка була громадянином України, а зараз отримала статус особи без громадянства, має право на реінтеграцію, тобто поновлення українського громадянства,  незалежно від її місця проживання на той момент.

У випадку, коли людина вже отримала паспорт іноземної держави, такій людині необхідно буде подати зобов’язання, про те, що вона хоче припинити іноземне громадянство, якщо в іншій країні воно не припиняється автоматично за придбання іншого. Також цій особі слід повернутися на батьківщину для постійного проживання. У разі, якщо ця людина має паспорта декількох держав, то потрібно подати зобов’язання припинити іноземне громадянство в усіх цих країнах.

Якщо у вас виникли додаткові питання – рекомендуємо звернутися до спеціалістів АО “Бачинський та партнери”.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок