Проблеми проходження МСЕК цивільними та військовослужбовцями

Медична експертиза – це обов’язковий етап для отримання статусу особи з інвалідністю в Україні.

Дана процедура передбачає проведення медичного огляду, який має на меті встановити ступінь порушення здоров’я громадянина.

 

ВІЙСЬКОВА ПЕНСІЯ 2024

У 2024 році проходження МСЕК обов’язкове для всіх військовослужбовців, які бажають отримати військову пенсію, а також для цивільних осіб, які звертаються за отриманням соціальних послуг та пільг. Такі послуги та пільги надаються громадянам з обмеженими можливостями, які мають підтверджений статус інваліда.

Україна знаходиться в стані війни, і це суттєво впливає на життя громадян, які змушені брати участь у військових діях або жити у зоні конфлікту. Одним з найважливіших питань для них є проходження Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), яка визначає можливість військової служби та отримання соціальних пільг.

Статтею 1 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” визначено види пенсійного забезпечення:

  • особи з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони та в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років;
  • військовослужбовці, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які стали особами з інвалідністю за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.

ВІДМОВА ВІД ПРОХОДЖЕННЯ МСЕК

Проте, згідно зі статистикою, відсоток відмов у призначенні групи здатності до військової служби серед цивільних та військовослужбовців значно зріс внаслідок війни. Це може бути пов’язано з недостатнім рівнем медичної допомоги, неправильним складанням медичної документації або недостатнім фінансуванням медичної сфери в Україні.

У разі відмови від проходження МСЕК, громадяни можуть бути позбавлені права на отримання соціальних послуг та пільг. Також відсутність документів, які підтверджують статус інваліда, може призвести до відмови від отримання відповідних пільг.

Більшість громадян, які мають обмежені можливості, не можуть працювати повноцінно або не можуть заробляти достатньо, щоб забезпечити собі та своїм родинам належний рівень життя. У таких випадках отримання соціальних послуг та пільг є надзвичайно важливим.

ПОРУШЕНІ ПРАВА ВІЙСЬКОВОГО НА ОГЛЯД ЕКСПЕРТАМИ МСЕК

Якщо вам відмовлено у призначенні групи здатності до військової служби, у вас є права. Ви можете подати апеляцію на рішення МСЕК або подати позов проти уряду. Однак, є кілька порад, які можуть збільшити ваші шанси на успіх при проходженні МСЕК. Важливо дотримуватися правил складання медичної документації та звертатися до відповідних медичних установ, щоб отримати належну медичну допомогу.

Крім того, важливо мати на увазі, що МСЕК складається з експертів, які мають певний інтерес у призначенні групи здатності до військової служби. Тому, якщо ви не згодні з рішенням МСЕК, ви можете звернутися до незалежного медичного експерта, який надасть вам об’єктивну думку.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Якщо вам потрібна професійна юридична допомога, звертайтеся до Адвокатського Об’єднання “Бачинський та партнери”. Ми готові надати вам якісну та ефективну підтримку у вирішенні ваших юридичних проблем. Наші адвокати не тільки володіють високою кваліфікацією, але й мають багаторічний досвід роботи в галузі права.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок